Niles Eldredge

Amerykański paleontolog i ewolucjonista, wraz ze Stephenem J. Gouldem jest jednym z autorów koncepcji punktualizmu. Specjalizuje się w badaniu ewolucji trylobitów, badał także schematy powtarzające s... Amerykański paleontolog i ewolucjonista, wraz ze Stephenem J. Gouldem jest jednym z autorów koncepcji punktualizmu.

Specjalizuje się w badaniu ewolucji trylobitów, badał także schematy powtarzające się w historii życia, w celu zbadania, w jaki sposób wpływają one na przebieg ewolucji współcześnie. W 1972 z Gouldem opracował teorię punktualizmu, która była ku temu pierwszym kamieniem milowym. W swojej książce z 1999 The Pattern of Evolution stworzył kompleksową teorię (ang. sloshing bucket), szczegółowo określającą wpływ środowiska zewnętrznego na ewolucję.

Od 1969 pracuje jako kustosz w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej. W maju 1998 został także głównym kustoszem Hall of Biodiversity AMNH. Jest autorem kilku książek dotyczących postępującego niszczenia środowiska naturalnego w świecie (m.in. Life in the Balance). Publikował również liczne książki i artykuły krytykujące koncepcję kreacjonizmu (m.in. The Triumph of Evolution... And The Failure of Creationism ).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Życie na krawędzi. Rozwój cywilizacji i zagłada gatunków
Życie na krawędzi. Rozwój cywilizacji i zagłada gatunków
Niles Eldredge

6,69 (13 ocen i 1 opinii)
Życie na krawędzi. Rozwój cywilizacji i zagłada gatunków Seria: Na ścieżkach nauki
"Życie na krawędzi" jest opowieścią o oszałamiającym bogactwie przyrody oraz o zagrożeniach, jakie dla całego ożywionego świata stwarza rozwój cywilizacji. Jej autor, Niles Eldredge, to znak...
czytelników: 106 | opinie: 1 | ocena: 6,69 (13 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
17
89
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (17)

zgłoś błąd zgłoś błąd