Maciej Kozłowski (psychiatra)

dr med. Maciej Kozłowski - polski lekarz psychiatra, który publicznie przyznał się do uzależnienia od narkotyków. Urodził się na początku lat 60. XX wieku w dobrze sytuowanej rodzinie. Po ukończeniu s... dr med. Maciej Kozłowski - polski lekarz psychiatra, który publicznie przyznał się do uzależnienia od narkotyków.
Urodził się na początku lat 60. XX wieku w dobrze sytuowanej rodzinie.
Po ukończeniu szkoły podstawowej podjął się pracy sanitariusza w szpitalu. Jednocześnie chodził do liceum dla osób pracujących.
"Przygodę" z narkotykami rozpoczął od popalania ze znajomymi marihuany. Z czasem przestało mu to wystarczać i przeszedł do narkotyków twardych.
Okresy ciągów narkotycznych przeplatał z czasem abstynencji, kiedy to pracował jako lekarz. Zatrudniony był w wielu placówkach służby zdrowia rozsianych po całym kraju.
W roku 2004 nakładem Wydawnictwa "Znak" ukazała się książka Macieja Kozłowskiego zatytułowana "Moja heroina. Świadectwo psychiatry", będąca próbą literackiego zmierzenia się z nałogiem.
Nie należy mylić go z innymi osobami o tym samym nazwisku: Maciejem Kozłowskim (ur. 1943), dyplomatą - ambasadorem Polski w Izraelu; prof. Maciejem Kozłowskim (ur. 1944), astronomem i współtwórcą polskiego Internetu oraz Maciejem Kozłowskim (1957-2010), aktorem filmowym i telewizyjnym.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Moja heroina. Świadectwo psychiatry
Moja heroina. Świadectwo psychiatry
Maciej Kozłowski (psychiatra)

6,53 (90 ocen i 13 opinii)
Moja heroina. Świadectwo psychiatry
"Jestem lekarzem psychiatrą. Od wielu lat jestem uzależniony od morfiny i heroiny. Ten wstęp nie jest literacką prowokacją. Niestety, to prawda" - pisał Maciej Kozłowski w "Dużym Formacie". Niniejsza...
czytelników: 342 | opinie: 13 | ocena: 6,53 (90 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
120
217
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (120)

zgłoś błąd zgłoś błąd