Inagaki Sugimoto Etsu

Japońska pisarska urodzona w 1874 w prowincji Echigo w Japonni. Córka karo Nagaoki. Upadek systemu feudalnego miał miejsce niedługo przez jej urodzinami, co było dużym wstrząsem dla ekonomicznej sytua... Japońska pisarska urodzona w 1874 w prowincji Echigo w Japonni. Córka karo Nagaoki. Upadek systemu feudalnego miał miejsce niedługo przez jej urodzinami, co było dużym wstrząsem dla ekonomicznej sytuacji jej rodziny.
Była wychowywana na kapłankę, wzięła zaaranżowany przez jej rodzinę ślub z japońskim kupcem i zamieszkała wraz z nim w Cincinnati, Ohio. Etsu uczęszczała do misjonarskiej szkoły w Tokio by zdobyć porzebne do życia USA doświadczenie i wiedzę na temat zachodniej kultury. Edukacja w nowoczesnej szkole skoniła ją do przyjęcia chrześcijańst. W 1898 udała się w podróż do USA, gdzie wzięła ślub ze swoim narzeczonym i urodziła dwójkę dzieci. Po śmierci ojca wróciła z córkami do Japonii. W trosce o ich wychowanie podjęła decyzję przeprowadzenia się spowrotem do USA.

Później mieszkała w New York City, gdzie zajmowała się studiowaniem i tłumaczeniem literatury z języka japońskiego na Uniwersytecie Kolumbijskim. Pisała artykuły dla gazet i magazynów.

Umarła w 1950 roku.
pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
1
54
203
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (54)

Cytaty tego autora (2)

Bezużyteczne piękno należy już do przeszłości, teraz liczy się tylko brzydka użyteczność
Lwica pozostawia młode na skraju stromej skały i bez litości patrzy, jak lwiątko schodzi w dół. Serc krwawi jej z bólu, ale mu nie pomaga. Tylko w taki sposób można zdobyć życiową siłę.
zgłoś błąd zgłoś błąd