Jerzy Ejsmont

Profesor Jerzy A. Ejsmont uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika na Politechnice Gdańskiej w 1978 r., doktorat w 1982 roku i DSC (habilitacji) w 1992 roku w tym samym miejscu. W pracy dok... Profesor Jerzy A. Ejsmont uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika na Politechnice Gdańskiej w 1978 r., doktorat w 1982 roku i DSC (habilitacji) w 1992 roku w tym samym miejscu. W pracy doktorskiej i habilitacyjnej zamieszczono tematy, które były związane z technikami pomiarowymi konstrukcji opony i tego, jak zniwelować jego hałas.

Prof Ejsmont był zatrudniony na Politechnice Gdańskiej od 1978 roku. Od tego czasu stale zaangażowany w pomiar hałasu spowodowanego przez opony.
Jest laureatem kilku patentów związanych z tych przedmiotów i jest autorem oprogramowania do projektowania wzorów cichego bieżnika opony, które zostały z powodzeniem wykorzystywane przez przemysł. Co więcej, prof Ejsmont zaprojektował instrument dla testowania opon. Przy współpracy stworzono cztery przyczepy do testowania opon. Jest promotorem doktorantów, obecnie prowadzi dwie zatwierdzone prace doktorskie związane z tematyką opony i jej pomiaru hałasu drogowego. Prof Ejsmont jest członkiem dwóch grup roboczych ISO.

Inne interesy prof Ejsmont to broń, strzelnica i muzyka country. Brał udział w wielu dyscyplinach fotografowania, w tym IPSC, i otrzymał w 1994 r. polski Free Amateur Championship w Rifle.

Profesorowie Sandberg i Ejsmont współpracowali w badaniach opony i jej hałasu drogowego regularnie od 1982 roku.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Amunicja i jej elaboracja.
Amunicja i jej elaboracja.
Jerzy Ejsmont

7 (3 ocen i 0 opinii)
Amunicja i jej elaboracja.
Autor:
Książka Amunicja i jej eleboracja porusza zagadnienia związane z nabojami do strzeleckiej broni palnej (rewolwerów, pistoletów i karabinów). Omówione są w niej poszczególne elementy nabojów i ich wpł...
czytelników: 13 | opinie: 0 | ocena: 7 (3 głosy)
Balistyka dla snajperów
Balistyka dla snajperów
Jerzy Ejsmont

8 (4 ocen i 2 opinii)
Balistyka dla snajperów
Autor:
"Balistyka dla snajperów" jest pierwszą w Polsce książką z zakresu balistyki, opracowaną dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych. W przystępny sposób...
czytelników: 32 | opinie: 2 | ocena: 8 (4 głosy) | inne wydania: 1
Celność broni strzeleckiej
Celność broni strzeleckiej
Jerzy Ejsmont

7,29 (7 ocen i 1 opinii)
czytelników: 28 | opinie: 1 | ocena: 7,29 (7 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
13
48
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (13)

zgłoś błąd zgłoś błąd