Tadeusz Dębski

Tadeusz Dębski maluje obrazy od 10 lat. W tym czasie wykonał ok 700 obrazów z czego 600 znalazło nabywców na całym świecie. Obrazy prezentowane są tylko w jego galerii autorskiej w Wilanowie oraz na s... Tadeusz Dębski maluje obrazy od 10 lat. W tym czasie wykonał ok 700 obrazów z czego 600 znalazło nabywców na całym świecie. Obrazy prezentowane są tylko w jego galerii autorskiej w Wilanowie oraz na spektakularnych wystawach.
Maluje farbami olejnymi i akrylowymi na płótnie i płytach, przeważnie duże formaty. Wiele obrazów Tadeusza Dębskiego znajduje się w miejscach publicznych.
Na każdym obrazie - który jest zawsze kompozycją kwiatową /roślinną/ - znaleźć można sylwetki pogodnych osób, akty kobiet, pejzaże leśne i miejskie. Czystość barw stosowanych przez Tadeusza Dębskiego powoduje, że jego obrazy są bardzo dekoracyjne i radosne.
Tadeusz Dębski jest założycielem Fundacji Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego i autorem koncepcji założenia pomnikowego w Wilanowie. Jest twórcą 9-metrowej "Buławy Sobieskiego" [jednej z dwóch części pomnika] Wykonał też kilka rzeźb w kamieniu i brązie. Tadeusz Dębski jest tancerzem i animatorem kultury Tanga Argentyńskiego.Motywy tańca tanga argentyńskiego często można znaleźć na jego obrazach.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Emocje tanga
Emocje tanga
Tadeusz Dębski

0 (0 ocen i 0 opinii)
Emocje tanga
Książka jest poświęcona niszowej kulturze tanga argentyńskiego w Polsce. Autor - Tadeusz Dębski - jest animatorem i uczestnikiem tej kultury. Jest również uznanym przez rynek malarzem i kontrow...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd