Marek Przybylik

Uczęszczał do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Studiował na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego (1964–1970) i na Studium Dziennikarskim UW. W latach 197... Uczęszczał do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Studiował na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego (1964–1970) i na Studium Dziennikarskim UW.

W latach 1974–1990 pracował w "Życiu Warszawy" m.in. jako depeszowiec, kierownik działu miejskiego, autor felietonów "Dzień Targowy". Założył i redagował tygodnik lokalny "Pasmo" oraz dzienniki "Życie Codzienne" i "Życie nasze Codzienne". Był też redaktorem naczelnym tygodnika "Szpilki" oraz "Antena". Od 1992 prowadzi firmę wydawniczą i uczy dziennikarstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW. Wydaje miesięcznik "Uniwersytet" oraz "STUDENCKIE abc" i in.

W latach 1996–2002 był radnym samorządu warszawskiego. W latach 1998–2000 był radnym Gminy Warszawa-Centrum z dzielnicy Praga Południe, a w latach 2000–2002 radnym z dzielnicy Mokotów. Należał do klubu radnych Unii Wolności.

Obecnie nadal pracuje jako dziennikarz, nie jest jednak związany na stałe z żadnym tytułem. Współpracował m.in. z I i III programem Polskiego Radia, TVP, tygodnikiem "Polityka", "Gala", "Newsweek", miesięcznikiem "Sukces" oraz kilkoma innymi periodykami. Współpracuje z TVN24, od 2005 jest stałym gościem programu Szkło kontaktowe.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dzień Targowy. Tak się kończył PRL
Dzień Targowy. Tak się kończył PRL
Marek Przybylik

4 (6 ocen i 1 opinii)
Dzień Targowy. Tak się kończył PRL
Książka jest autentyczną kroniką ostatniego dziesięciolecia Peerelu. Składa się na nią wybór felietonów zamieszczanych przez autora regularnie co tydzień od 1981 do 1991 roku w Życiu Warszawy - wówcza...
czytelników: 18 | opinie: 1 | ocena: 4 (6 głosów)
To było tak: Dzień Targowy
To było tak: Dzień Targowy
Marek Przybylik

5,9 (10 ocen i 0 opinii)
To było tak: Dzień Targowy
Na straganie w dzień targowy było wówczas inaczej niż u Brzechwy... Co tydzień, przez ponad dziesięć lat, Przybylik pisał do "Życia Warszawy" - najpopularniejszego wówczas dziennika - felietony rynkow...
czytelników: 39 | opinie: 0 | ocena: 5,9 (10 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

2
25
30
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (25)

Powiązane treści
Już niebawem 8. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! Już po raz ósmy miasto Gdynia, spółka Targi Książki oraz Murator EXPO zapraszają na Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.


więcej
Zapraszamy na Śląskie Targi Książki w Katowicach

Prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach! Przed nami czwarta edycja Śląskich Targów Książki. Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez ponad 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje, atrakcje dla dzieci i wystawy, nie zabraknie też premier – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd