Małgorzata Matyjaszczyk

Zacznę od siebie czyli autorki: Toskania jest moim wyborem i zrealizowaną potrzebą zmiany w swoim życiu. Wcześniej pracowałam jako instruktor plastyki i teatru i bardzo lubiłam swoją pracę, ale nie mi... Zacznę od siebie czyli autorki: Toskania jest moim wyborem i zrealizowaną potrzebą zmiany w swoim życiu. Wcześniej pracowałam jako instruktor plastyki i teatru i bardzo lubiłam swoją pracę, ale nie miałam wiele czasu na wewnętrzny rozwój i pogłębianie własnych umiejętności, uczyłam tego innych, od małych dzieciaczków po dorosłych.

Zostałam więc gosposią katolickiego księdza (perpetua). Krzysztof jest właśnie księdzem, takoż kościoła katolickiego. Jednak nie jest to dziwnym zbiegiem okoliczności, że akurat pracuję dla niego, gdyż dużo wcześniej byliśmy przyjaciółmi.
Psy występują w spadku po jego koledze. Staramy się, by były katolickie, ale jakoś oporne są na religię, choć do kościoła z chęcią by zaszły, po jedzenie, gdyby tam się takowe dla nich znalazło.

Tak więc jak widać jesteśmy blisko związani z Kościołem, co bardzo lubimy :)

A z jednym z jego budynków nawet sąsiadujemy przez ścianę, z poziomu mieszkania można zajrzeć doń przez malutkie okienko.

Dzięki takim a nie innym charakterom, mądrej przyjaźni oraz "pięknym okolicznościom przyrody" powstaje właśnie ten blog oraz moje prace, na które w końcu znajduję czas. Tym niewielu osobom tu zaglądającym, które mają problem z używaniem czasami przeze mnie liczby mnogiej, chciałam powiedzieć, że nie jest ona zastrzeżona tylko dla relacji męsko-damskich. "My" oznacza tu przyjaciół i nic ponad to.

źródło opisu: http://www.matyjaszczyk.art.pl/

źródło zdjęcia: http://www.matyjaszczyk.art.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mój pierwszy rok w Toskanii
Mój pierwszy rok w Toskanii
Małgorzata Matyjaszczyk

5,45 (86 ocen i 17 opinii)
Mój pierwszy rok w Toskanii
Książka powstała na podstawie blogu: http://toskania.matyjaszczyk.com "A potem leniwie drepczemy na dół, podpatrując ogrody i sposoby na ozdobienie muru lub rozczulając się majtkami na sznurku...
czytelników: 195 | opinie: 17 | ocena: 5,45 (86 głosów)
Toskania dzień po dniu
Toskania dzień po dniu
Małgorzata Matyjaszczyk

5,62 (42 ocen i 7 opinii)
Toskania dzień po dniu
Małgorzata Matyjaszczyk kilka lat temu zdecydowała się przeprowadzić na stałe do Toskanii. Z wykształcenia i zamiłowania jest plastykiem, maluje, rysuje, tworzy artystyczne świece, zajmuje się dekupaż...
czytelników: 137 | opinie: 7 | ocena: 5,62 (42 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
130
166
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (130)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd