Hillary Rodham Clinton

Urodzona w stanie Illinois, w rodzinie metodystów. Po kilku latach jej rodzina przeniosła się z Chicago do podmiejskiej miejscowości Park Ridge. Ukończyła szkołę średnią w 1965, Wellesley College (kie... Urodzona w stanie Illinois, w rodzinie metodystów. Po kilku latach jej rodzina przeniosła się z Chicago do podmiejskiej miejscowości Park Ridge. Ukończyła szkołę średnią w 1965, Wellesley College (kierunek politologia) z wyróżnieniem w 1969, Uniwersytet Yale (kierunek prawo) w 1973, gdzie wiosną 1971 spotkała Billa Clintona, przyszłego męża studiującego prawo w tej uczelni. Przeniosła się do jego rodzinnego stanu Arkansas w sierpniu 1974, gdzie pobrali się 11 października 1975.
Hillary Clinton była pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych pierwsza dama kandydującą do Senatu i pierwszą kobietą senatorem ze stanu Nowy Jork. Wybrana jako kandydatka Partii Demokratycznej, a następnie wybrana powtórnie na kolejną kadencję, piastowała urząd od (stycznia 2001 do stycznia 2009). Zasiadając w Senacie, Hillary Clinton początkowo popierała w wielu aspektach politykę rządu George'a W. Busha - głosowała m.in. za wojną w Iraku. Natomiast w późniejszym okresie krytykowała rząd Republikanów za sposób prowadzenia wojny oraz za jego politykę wewnętrzną.
Była kandydatką na prezydenta USA w prawyborach wyłaniających kandydata Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich 2008. Uznawana przez wielu za faworytkę wyścigu po nominację z ramienia Partii Demokratycznej, została pokonana przez Baracka Obamę. Kiedy po ostatnich stanowiych prawyborach 3 czerwca 2008 Obama zapewnił sobie poparcie większości kandydatów, Clinton poparła go jako kandydata Demokratów na prezydenta, apelując do swoich zwolenników by oddali na Obamę swe głosy.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Co się stało
Co się stało
Hillary Rodham Clinton

7,11 (28 ocen i 5 opinii)
Co się stało
„W przeszłości, z przyczyn, które staram się wytłumaczyć, często czułam, że muszę zachowywać ostrożność na forum publicznym, jakbym chodziła po linie bez siatki bezpieczeństwa. Teraz opuszczam gardę”....
czytelników: 103 | opinie: 5 | ocena: 7,11 (28 głosów) | inne wydania: 1
Hard Choices
Hard Choices
Hillary Rodham Clinton

7 (2 ocen i 0 opinii)
czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 7 (2 głosy)
Tworząc historię. Wspomnienia
Tworząc historię. Wspomnienia
Hillary Rodham Clinton

5,9 (62 ocen i 11 opinii)
Tworząc historię. Wspomnienia
Hillary Rodham Clinton jest znana tysiącom ludzi na całym świecie. Mało kto jednak wie, jak przebiegało jej życie. W książce Tworząc historię otwarcie, z humorem i zaangażowaniem opisuje swoje życie o...
czytelników: 167 | opinie: 11 | ocena: 5,9 (62 głosy) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
120
137
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (120)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd