Maryse Condé

jedna z najwybitniejszych pisarek francuskich z byłych kolonii, literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki. Autorka piętnastu powieści, sześciu sztuk teatralnych, kilku książek dla dzieci i licznych p... jedna z najwybitniejszych pisarek francuskich z byłych kolonii, literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki. Autorka piętnastu powieści, sześciu sztuk teatralnych, kilku książek dla dzieci i licznych publikacji naukowych, laureatka wielu nagród, m.in. Nagrody Akademii Francuskiej (1988) i Nagrody Marguerite Yourcenar (1999). Urodzona w Gwadelupie na Karaibach, po ukończeniu studiów na Sorbonie pracowała w Gwinei i Senegalu jako nauczycielka oraz w Institute of Language w Ghanie, później w Londynie dla BBC, a następnie we Francji i USA jako wykładowca uniwersytecki. Pierwszą powieść Heremakhonon opublikowała w 1976 roku; sławę przyniosła jej dwuczęściowa saga Ségou (1984–1985), która we Francji stała się bestsellerem. Wydana w 1986 roku, piąta z kolei powieść Maryse Condé – Ja, Tituba, czarownica z Salem – została nagrodzona m.in. Grand Prix Littéraire de la Femme 1986.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ja, Tituba, czarownica z Salem
Ja, Tituba, czarownica z Salem
Maryse Condé

6,16 (288 ocen i 27 opinii)
Ja, Tituba, czarownica z Salem
Autor:
Seria: Seria z miotłą
Tituba - urodzona na Barbadosie córka niewolnicy - jako dziecko jest świadkiem poniżenia i śmierci matki. Trafia pod opiekę staruszki Man Yayi, od której uczy się sztuki uzdrawiania i tajników magii....
czytelników: 783 | opinie: 27 | ocena: 6,16 (288 głosów)
Traversée de la Mangrove
Traversée de la Mangrove
Maryse Condé

0 (0 ocen i 0 opinii)
Traversée de la Mangrove
Autor:
Seria: Collection Folio
A Rivière au Sel, en plein cœur de la forêt, on veille un mort, un homme qui s'est installé dans le village quelques années auparavant et dont on ne sait pas grand-chose. Est-il cubain ? colombien ?...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
366
413
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (366)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Murakami wycofuje się z wyścigu o Nowego Nobla

Pod koniec sierpnia świat obiegła informacja, że podliczono głosy czytelników i wyłoniono w końcu czterech finalistów Nowego Nobla. Teraz jednak okazuje się, że japoński pisarz Haruki Murakami zdecydował się napisać do komisji i zrezygnować z wyścigu po Nową Nagrodę Literacką.


więcej
Opublikowano finalistów Nowego Nobla

W połowie lipca informowaliśmy o tym, że powstała nowa nagroda literacka, która ma za zadanie zastąpić w tym roku literackiego Nobla. Czytelnicy na całym świecie mieli miesiąc, aby oddać głos na tych pisarzy, którzy ich zdaniem zasługują na nagrodę - dzisiaj Nowa Akademia ogłosiła listę czworga finalistów!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd