Grażyna Pańko

Polski historyk, profesor, specjalizująca się w historii XX wieku i dydaktyce historii. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Studia historyczne w Uniwersytecie Wrocławskim (1966-... Polski historyk, profesor, specjalizująca się w historii XX wieku i dydaktyce historii.
Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Studia historyczne w Uniwersytecie Wrocławskim (1966-1971). Praca magisterska: Anglia wobec rokoszu Zebrzydowskiego (1606-1609) pod kierunkiem prof.dr hab. Władysława Czaplińskiego. Od 1971 pracuje w Zakładzie Dydaktyki Historii Instytutu historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (do 1981 jako asystent). Doktorat: Szkolnictwo polskie w Czechosłowacji w okresie międzywojennym (1918-1938) pod kierunkiem prof. dr hab. Karola Fiedora (1981). W latach 1981-2002 adiunkt w tym samym zakładzie, a od 1 września 1986 jego kierownik. Habilitacja na podstawie pracy: Polska i Polacy w czeskiej opinii publicznej w okresie międzywojennym (listopad 1996)[1]. Od marca 2002 profesor nadzwyczajny.

Zajmuje się dydaktyką historii, historią szkolnictwa, historią XX wieku, stereotypami etnicznymi oraz stosunkami polsko-czechosłowackimi w okresie międzywojennym. Autorka 3 książek i kilkunastu artykułów.

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

0
34
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (34)

zgłoś błąd zgłoś błąd