Margaret Todd

(Margaret Todd)

Znana również jako: Małgorzata Kondas
Małgorzata Kondas ur. 19 marca 1940 w Warszawie - polska pisarka fantastyki naukowej. Ukończyła studia ogrodnicze na SGGW w Warszawie. Wyróżniona w konkursie Krajowej Agencji Wydawniczej w 1978 roku... Małgorzata Kondas ur. 19 marca 1940 w Warszawie - polska pisarka fantastyki naukowej.
Ukończyła studia ogrodnicze na SGGW w Warszawie. Wyróżniona w konkursie Krajowej Agencji Wydawniczej w 1978 roku za powieść sensacyjną "Kocham ryzyko". Pozycja ukazała się również w niemieckim przekładzie. . Debiutowała w 1979 roku opowiadaniem "Magia i komputer" na łamach „Przekroju". Teksty fantastycznonaukowe publikowała w Młodym Techniku, „Razem", „Kobiecie i życiu", „Widnokręgach", „Głosie Ursusa", „Przeglądzie Technicznym", „Dzienniku Bałtyckim", „Kontaktach" i „Radarze". W 1982 otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim za utwór SF Wymowa kwiatów (Młody Technik" 1983 nr 3). Swoje opowiadania zamieściła w antologii Spotkanie w przestworzach 3 (KAW, W. 1980, t. 3). Później, podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, jej opowiadania zamieszczał również brytyjski kwartalnik literacki "New Fiction".
W 1986 w serii "Stało się jutro" ukazał się jej pierwszy tomik autorski Spór o czarownice (NK, W.: W ogródku działkowym; Żart; Wszystkie zagubione przedmioty; Wizyta o zmierzchu; Zacząć od początku; Eksperyment; Jasnowidz; Spór o czarownice; Nowa; Mumia sumeryjska; Portret na tle pejzażu; Jeszcze jedna pani Smith; Pensjonat na końcu drogi; Na granicy; Szkoła wyobraźni; Wymowa kwiatów).
Przedmiotem zainteresowań Małgorzaty Kondas jest przede wszystkim fantastyka ekologiczna. W nastrojowych, refleksyjnych, operujących przewrotną pointą historiach autorka wykazuje, z jaką bezmyślnością niszczymy środowisko odcinając się od naturalnych źródeł wzruszeń i emocji. Od 1991 jej utwory ukazują się pod nazwiskiem Margaret Todd.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

0
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd