Elizabeth Kostova

Elizabeth Kostova (26 grudnia 1964 w New London (Connecticut), nazwisko panieńskie - Johnson - pisarka amerykańska. Ojciec był inżynierem urbanistyki, matka bibliotekarką. Kostova podróżowała z ojcem... Elizabeth Kostova (26 grudnia 1964 w New London (Connecticut), nazwisko panieńskie - Johnson - pisarka amerykańska. Ojciec był inżynierem urbanistyki, matka bibliotekarką. Kostova podróżowała z ojcem po Europie (ojciec także zainspirował ją opowieściami o Drakuli; Kostova zadebiutowała w czerwcu 2005 roku powieścią Historyk, która opiera się na folkorze, powieści Drakula, i faktach historycznych).

Kostova uzyskała licencjat na Yale University z literatury i kultury brytyjskiej (British Studies), stopień magistra uzyskała z pisarstwa kreatywnego (MFA, Creative Writing) na uniwersytecie w Michigan, gdzie także przyznano jej nagrodę za Historyka Hopwood Award w kategorii Novel-in-Progress (powieść w trakcie pisania).

Kostova wyszła za mąż za Bułgara, którego poznała podczas podróży związanej ze studiami, w czasie gdy nagrywała ludową muzykę Bułgarii, i była też mocno zainteresowana folklorem Europy Wschodniej. Pomysł napisania powieści, której akcja toczy się w Bułgarii pochodzi z tego czasu.

Pisarka pracowała dziesięć lat nad powieścią, starając się oddać jak najlepiej klimat miejsc, które w większości odwiedziła, a także sprawdzając fakty historyczne, gotując potrawy opisane w książce, itp. Mąż i jego rodzina byli jej konsultantami w trakcie pracy nad powieścią.

Kostova wraz z mężem i trójką dzieci żyją w USA, ale pisarka często odwiedza Bułgarię, określając ten kraj mianem "przybranej ojczyzny."
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Historyk
Historyk
Elizabeth Kostova

6,73 (2645 ocen i 245 opinii)
Historyk
Kiedy młoda Amerykanka żyjąca w Europie znajduje średniowieczną książkę i plik listów złowrogo zaadresowanych do "Mojego Drogiego i Nieszczęsnego Następcy", jej życie odmienia się na zawsze....
czytelników: 4585 | opinie: 245 | ocena: 6,73 (2645 głosów) | inne wydania: 2
Łabędź i złodzieje
Łabędź i złodzieje
Elizabeth Kostova

6,13 (620 ocen i 82 opinii)
Łabędź i złodzieje
Napisana z epickim rozmachem opowieść o szaleństwie, potędze sztuki, wielkiej miłości i tragedii sprzed lat. Znany malarz Robert Oliver rzuca się z nożem na obraz w Galerii Narodowej i zostaje umieszc...
czytelników: 1451 | opinie: 82 | ocena: 6,13 (620 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

2
3733
1847
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (51)

Czytelnicy (3733)

Cytaty tego autora (37)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd