Maugenest Thierry

brak danych
Fani autora
1
123
56
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (123)

Cytaty tego autora (3)

Na ziemi są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy pragną czytać książki i ci, którzy ich wcale nie czytają. Tacy, którzy dążą do zdobycia wiedzy, i tacy, którzy wolą żyć, nie zastanawiając się nad wielkimi tajemnicami, nawet jeśli to życie tutaj jest tylko złudzeniem.
Ci pierwsi nigdy nie będą szczęśliwi, drudzy, przeciwnie, będą mieli szansę zaznać szczęścia".
Zastanówmy się jednak, kiedy człowiek jest naprawdę sobą. Czy wtedy, gdy z narażeniem życia dobija się do drzwi bogów, czy wówczas, gdy zadowala się tym, iż idzie wciąż tą samą drogą życia, jaką mu wyznaczono od narodzin, i nigdy się nie buntuje? Czy uważacie, że istoty ludzkie są do tego stopnia pozbawione wyobraźni i odwagi, żeby dostrzegać tylko to, co możliwe i racjonalne?
...prawdziwa wiedza często uświadamia nam, iż to, co uznawaliśmy za prawdę absolutną, jest niczym innym jak tylko naszą iluzją. Może jest tak, że to, co uważaliśmy za życie, śmierć, czas i przestrzeń, w rzeczywistości nie jest takie, jak do tej pory sądziliśmy. Prawda onieśmiela, zaskakuje, może wydawać się niewiarygodna. Bez najmniejszej wątpliwości wykracza poza najbardziej nieprawdopodobne mity i legendy...
zgłoś błąd zgłoś błąd