Soren Sveistrup

Søren Sveistrup (ur. 1968) – duński scenarzysta i pisarz. Ukończył literaturę i historię na Uniwersytecie Kopenhaskim, a także studia w Duńskiej Szkole Filmowej. W latach 2007–2012 był scenarzystą i p... Søren Sveistrup (ur. 1968) – duński scenarzysta i pisarz. Ukończył literaturę i historię na Uniwersytecie Kopenhaskim, a także studia w Duńskiej Szkole Filmowej. W latach 2007–2012 był scenarzystą i producentem emitowanego w trzech seriach serialu „The Killing”, który odniósł międzynarodowy sukces. Za swą twórczość Sveistrup zdobył wiele wyróżnień, m.in.: nagrodę Emmy za najlepszy zagraniczny serial telewizyjny („Nikolaj og Julie”), nagrodę BAFTA w analogicznej kategorii („The Killing”), najważniejszą duńską nagrodę filmową Roberta za najlepszy scenariusz i film roku („Nadejdzie dzień”) oraz najlepszy serial („The Killing”), a także nagrodę w dziedzinie kultury przyznawaną przez duńską parę książęcą („The Killing”). Na swoim koncie ma także scenariusz do filmu fabularnego „Pierwszy śnieg” z 2017 roku nakręconego na podstawie książki Jo Nesbø o tym samym tytule.
„Kasztanowy ludzik” (2018) to pierwsza powieść Sveistrupa.

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło zdjęcia: Fot. Les Kaner

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kasztanowy ludzik
Kasztanowy ludzik
Soren Sveistrup

7,52 (188 ocen i 94 opinii)
Kasztanowy ludzik
Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno... 📖 Psychopata terroryzuje Kopenhagę - krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe...
czytelników: 1073 | opinie: 94 | ocena: 7,52 (188 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
158
787
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (191)

Powiązane treści
Jeden taki thriller i 1000 bibliotek w Polsce. „Kasztanowy ludzik” wchodzi na ulice i do księgarń!

Bestsellerowy thriller scenarzysty „The Killing”, tajemnicza konstrukcja w centrum Warszawy i szansa na książki dla tysiąca bibliotek w Polsce. Wraz z premierą „Kasztanowego ludzika” rozpoczyna się wyjątkowa akcja wspierająca lokalne czytelnie.


więcej
Patronaty tygodnia (30.09-06.10.2019)

W tym tygodniu czytelnicy złaknieni literackich nowości mogą przebierać i przebierać na księgarnianych półkach. Nowa powieść Iana McEwana, kontynuacja „Samotności w sieci”, trzeci tom „Opowieści z Wieloświata” czy historia wspinaczki na monumentalny El Capitan to tylko niektóre z ciekawie się zapowiadających pozycji.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd