Ayọ̀bámi Adébáyọ̀

Pisarka nigeryjska. Absolwentka literatury angielskiej na Obafemi Awolowo University w Ife i kursu kreatywnego pisania na University of East Anglia. Stypendystka Ledig House, Hedgebrook, Sinthian... Pisarka nigeryjska.

Absolwentka literatury angielskiej na Obafemi Awolowo University w Ife i kursu kreatywnego pisania na University of East Anglia. Stypendystka Ledig House, Hedgebrook, Sinthian Cultural Institute, Ebedi Hills, Ox-Bow School of Arts i Siena Institute.

Ma na koncie opowiadania publikowane w rozmaitych czasopismach i antologiach. „Zostań ze mną” to jej debiut powieściowy. Książka została nominowana do Baileys Women’s Prize for Fiction i znalazła się na liście najlepszych tytułów 2017 roku magazynu „Stylist”.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/autor/346

źródło zdjęcia: http://marginesy.com.pl/autor/346

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zostań ze mną
Zostań ze mną
Ayọ̀bámi Adébáyọ̀

7,54 (65 ocen i 15 opinii)
Zostań ze mną
Yejide pragnie dziecka. Od jej ślubu z Akinem minęły już cztery lata. Yejide próbowała wszystkiego. Odwiedzała lekarzy, znachorów i kapłanów, modliła się, odbywała posty i pielgrzymki. Przeżyła niejed...
czytelników: 321 | opinie: 15 | ocena: 7,54 (65 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
68
241
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (68)

Powiązane treści
Prawa kobiet to nie przywileje. To niezbywalne prawa, które się im należą – wywiad z A. Adébáyọ̀

Ayọ̀bámi Adébáyọ̀ ma wyjątkowy dar opowiadania, wpisujący się w tradycję, jaką reprezentują m.in. Chinua Achebe i Chimamanda Ngozi Adichie. W „Zostań ze mną” pisarka przybliża rzeczywistość Nigerii lat 80., gdzie żona ma jedno, podstawowe zadanie – urodzić swemu mężowi dzieci. Co się stanie, gdy będzie to niemożliwe?


więcej
Patronaty tygodnia

Poniedziałki to dni, kiedy kawy jest zawsze za mało, światło świeci za jasno, a ciepłe łóżko nie chce rano wypuścić. Jednak co najważniejsze, poniedziałki to dni, w których w serwisie lubimyczytac.pl pojawiają się książkowe nowości na nadchodzący tydzień. Dajcie sobie poprawić nastrój. W tym tygodniu w księgarniach pojawi się książka nominowana do niemieckiej nagrody im. Friedricha Glausera i pierwsza powieść nigeryjskiej pisarki Ayọ̀bámi Adébáyọ̀.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd