Helen Oyeyemi

Nigeryjska pisarka anglojęzyczna zamieszkała w Wielkiej Brytanii. W wieku czterech lat, przeniosła się wraz z rodzicami do Anglii. Swoją debiutancką powieść, "Mała Ikar", napisała pod koniec szkoły... Nigeryjska pisarka anglojęzyczna zamieszkała w Wielkiej Brytanii.

W wieku czterech lat, przeniosła się wraz z rodzicami do Anglii. Swoją debiutancką powieść, "Mała Ikar", napisała pod koniec szkoły średniej w ciągu siedmiu tygodni. Prawa do książki zakupiło znane brytyjskie wydawnictwo Bloomsbury, a kilka miesięcy później aż siedemnastu wydawców zagranicznych. W roku 2005 Oyeyemi została nominowana do British Book Award.

Oyeyemi w 2006 roku ukończyła politologię w Corpus Christi College w Cambridge. Tam też, dwie z jej sztuk teatralnych "Juniper's Whitening" i "Victimese", zostały wystawione przez studentów, co zaowocowało publikacją w wydawnictwie Methuen.

Druga książka Oyeyemi "The Opposite House" ukazała się w Wielkiej Brytanii 7 maja 2007 roku nakładem wydawnictwa Bloomsbury.

Autorka odwiedziła Polskę w dniach 18-22 maja 2007 roku w ramach programu Faces & Places – New British Writing. Pisarka spotkała się z czytelnikami w Lublinie, Warszawie, Toruniu i Łodzi, promując powieść "Mała Ikar".
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Boy, Snow, Bird
Boy, Snow, Bird
Helen Oyeyemi

7 (3 ocen i 0 opinii)
Boy, Snow, Bird
Autor:
In the winter of 1953, Boy Novak arrives by chance in a small town in Massachusetts, looking, she believes, for beauty—the opposite of the life she’s left behind in New York. She marries a local wid...
czytelników: 23 | opinie: 0 | ocena: 7 (3 głosy)
Krótka historia Stowarzyszenia Nieurodziwych Dziewuch i inne opowiadania
Krótka historia Stowarzyszenia Nieurodziwych Dziewuch i inne opowiadania
Helen Oyeyemi

6,69 (16 ocen i 7 opinii)
Krótka historia Stowarzyszenia Nieurodziwych Dziewuch i inne opowiadania
Autor:
Seria: Seria z Żurawiem
Realizm magiczny w najlepszym wydaniu. Nagroda główna PEN Open Book! W kaplicy opactwa benedyktynów w Montserrat znaleziono czarnoskóre dziecko. Pracownicy jednej z firm w Londynie odkrywają, że ich...
czytelników: 249 | opinie: 7 | ocena: 6,69 (16 głosów) | inne wydania: 1
Mała Ikar
Mała Ikar
Helen Oyeyemi

6,56 (244 ocen i 25 opinii)
Mała Ikar
Autor:
Seria: Seria z miotłą
Mała Ikar to historia ośmioletniej Jessamy Harrison – pół Nigeryjki, pół Angielki. Jess nie ma przyjaciół, jest nad wiek dojrzała, a najlepiej się czuje, siedząc w szafie, pisząc haiku albo czytając S...
czytelników: 547 | opinie: 25 | ocena: 6,56 (244 głosy)
The Opposite House
The Opposite House
Helen Oyeyemi

0 (0 ocen i 0 opinii)
The Opposite House
Autor:
In a dazzling follow-up to The Icarus Girl, Helen Oyeyemi explores the thin wall between myth and reality through the alternating tales of two young women and their search for the truth about faith...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

4
309
506
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (4)

Czytelnicy (309)

Cytaty tego autora (13)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Rzecz o Nieurodziwych Dziewuchach

Porzucone dziecko znalezione w kaplicy benedyktynów w Montserrat. Szalony król, który rozkazuje masowo topić swoich poddanych w okolicznych moczarach. Młoda dziewczyna, pragnąca wstąpić do elitarnej szkoły lalkarzy, by zbliżyć się do miłości swojego życia. Ojczym dwóch córek, które planują zemstę na swoim idolu… Każde z nich ma swoją niezwykłą historię, a w każdej historii ukryty jest klucz.


więcej
Patronaty tygodnia

Pierwszy tom nowego cyklu Vincenta V. Severskiego, zbiór opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia, poradnik Magdaleny Witkiewicz o tym, jak wydostać się z Czarnej D., książki o chłopakach, którzy lubią robić na drutach i dziewczyna, które lubią się bić - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie sami jakie tytuły polecamy w tym tygodniu.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd