Cezary Kowalski

Polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Polsacie. Cezary Kowalski już w podstawówce miał ustalony pomysł na życie. Chciał zostać piłkarzem albo dziennikarzem sportowym. Interesuje się kulturą... Polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Polsacie.

Cezary Kowalski już w podstawówce miał ustalony pomysł na życie. Chciał zostać piłkarzem albo dziennikarzem sportowym. Interesuje się kulturą latynoamerykańską, historią i religią. Przez pewien czas występował w zespole muzycznym.

Cezary Kowalski zaczynał pracę w katowickim „Sporcie”. Później pojawił się w „Życiu Warszawy”, „Super Expressie” i „Fakcie”. Przez pewien czas pracował w Przeglądzie Sportowym. W tej gazecie był nawet zastępcą redaktora naczelnego.

Cezaremu Kowalskiemu pracę w telewizji zaproponował Andrzej Janisz, jego dobry kolega. Kowalski zadebiutował w roli komentatora w 1999 roku na antenie Polsatu, gdy wraz z Janiszem relacjonował mecz Ligi Mistrzów, Juventus FC – Levski Sofia. Pierwsze spotkanie, relacjonowane ze stadionu przez Cezarego, miało miejsce podczas Mundialu 2006 w Niemczech. Wtedy wraz z Pawłem Wójcikiem komentował z Berlina pojedynek 1/4 finału, Argentyna – Niemcy. Mogliśmy go także usłyszeć podczas dwóch meczów Euro 2008. Pracując w Polsacie przygotowywał materiały do magazynu „Cafe Futbol”. Relacjonował Ekstraklasę, Ligę Mistrzów UEFA i Ligę Europy UEFA oraz włoską Serie A. Obecnie komentuje spotkania I Ligi Polskiej i holenderskiej Eredivisie. Zajmuje się także spotkaniami młodzieżowych reprezentacji Polski. Był jednym z komentatorów na Euro 2016 – skomentował kilkanaście meczów z Francji. Współpracuje z dziennikiem „Polska The Times”.

źródło opisu: http://taksiegra.pl/polscy-dziennikarze-sportowi/cezary-kowalski/

źródło zdjęcia: http://sport.se.pl/galerie/179453/517440/cezary-kowalski/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim
Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim
Mateusz Borek, Cezary Kowalski

6,35 (156 ocen i 25 opinii)
Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim
Kulisy polskiego futbolu okiem reporterów, którzy od lat znajdują się blisko wydarzeń, albo nawet w samym centrum. Wejdziecie za drzwi szatni naszego zespołu, poznacie nieznane dotąd okoliczności tran...
czytelników: 245 | opinie: 25 | ocena: 6,35 (156 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
191
54
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (191)

zgłoś błąd zgłoś błąd