Jerzy Sułkowicz

Prozaik, ur. 31 grudnia 1960 r. w Rzeszowie. Mieszka i tworzy w Boguchwale k/Rzeszowa. Do 1987 r. pracownik Zakładów Naprawy Samochodów w Boguchwale. Obecnie kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Kom... Prozaik, ur. 31 grudnia 1960 r. w Rzeszowie. Mieszka i tworzy w Boguchwale k/Rzeszowa. Do 1987 r. pracownik Zakładów Naprawy Samochodów w Boguchwale. Obecnie kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Rzeszowie. Jego pasją jest kino, inspirujące go do twórczości pisarskiej.
Debiut literacki: «Znikające złudzenie», powieść, 2000 r. Książka została uznana za najlepszy debiut prozatorski województwa podkarpackiego 2000 roku i nagrodzona przez Wojskową Galerię Malarstwa w Rzeszowie.
Kolejna powieść, to «Karmatmaka», 2003 r. (ciąg dalszy «Znikającego złudzenia»). Za tę książkę autor otrzymał «Złote Pióro», prestiżową nagrodę Związku Literatów Polskich, 0/Rzeszów.
Pracuje obecnie nad trzecią częścią «Znikającego złudzenia», zaś w jego dalszych planach mieści się powieść «Żabnik» ( biograficzna opowieść o życiu młodzieży z miejscowości Boguchwała).

źródło opisu: zlp.rzeszow.pl

źródło zdjęcia: zlp.rzeszow.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Deskrypcje. Almanach prozy autorów zrzeszonych w Oddziale ZLP w Rzeszowie
Deskrypcje. Almanach prozy autorów zrzeszonych w Oddziale ZLP w Rzeszowie
Zbigniew Domino, Ewa Barańska, Krystyna Bęczkowska, Ryszard Hop, Bogusław Kotula, Marta Świderska-Pelinko, Edward Guziakiewicz, Mariusz Marczyk, Wiesław Hop, Teresa Paryna, Ryszard Mścisz, Barbara Mazurkiewicz, Agata Linek, Anatol Diaczyński, Włodzimierz Gąsiewski, Zdzisława Górska, Mieczysław Łyp, Jerzy Nawrocki, Mirosław Osowski, Jerzy Sułkowicz

10 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 10 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd