George S. Patton

George Smith Patton (1885-1945) generał amerykański. W I wojnie światowej był adiutantem generała Pershinga, a następnie dowódcą 1 amerykańskiej brygady czołgów. Podczas II wojny światowej - na różnyc... George Smith Patton (1885-1945) generał amerykański. W I wojnie światowej był adiutantem generała Pershinga, a następnie dowódcą 1 amerykańskiej brygady czołgów. Podczas II wojny światowej - na różnych stanowiskach dowódczych od szczebla brygady do armii. Od 1944 r. do końca wojny był dowódcą 3 armii amerykańskiej w Europie Zachodniej.
Był postacią bardzo kontrowersyjną już za życia, budził skrajne uczucia zarówno u swoich podwładnych, jak i u przełożonych. Wśród swoich żołnierzy znany był jako "Old blood and guts" (ang. – w przenośni "chłop z jajami"). Znakomity kawalerzysta i szermierz (napisał m.in. instrukcję szermierczą dla kawalerii amerykańskiej), namiętnie grywał w polo. Opowiadał o swoich bardzo realistycznych wizjach wcześniejszych wcieleń. Wierzył w reinkarnację, uważał się m.in. za wcielenie kartagińskiego żołnierza, rzymskiego legionisty, napoleońskiego generała i wielu innych postaci.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wojna jak ją poznałem
Wojna jak ją poznałem
George S. Patton

7,07 (60 ocen i 12 opinii)
Wojna jak ją poznałem
George Smith Patton jr (1885 -1945)Niezwykle barwna i kontrowersyjna postać. Po ukończeniu elitarnej uczelni wojskowej w West Point, ten doskonały kawalerzysta, szermierz i strzelec (reprezentant USA...
czytelników: 163 | opinie: 12 | ocena: 7,07 (60 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
72
84
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (5)

Czytelnicy (72)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd