Kamil Jankowski

Urodził się 29 marca 1994 roku w Poznaniu. Obecnie student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od najmłodszych lat zafascynowany nowoczesną technologią i literaturą fantasy. Od siebie wymaga perfe... Urodził się 29 marca 1994 roku w Poznaniu. Obecnie student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od najmłodszych lat zafascynowany nowoczesną technologią i literaturą fantasy. Od siebie wymaga perfekcjonizmu i całkowitego poświęcenia w dążeniu do celu. Swoje literackie zdolności odkrył już w szkole podstawowej, choć pierwszy raz docenił je dopiero w roku 2009, kiedy to na łamach Tawerny RPG została opublikowana jego pierwsza recenzja. Pozytywny odbiór artykułu zachęcił go do dalszych prac, czego efektem była stała współpraca z kilkunastoma polskimi serwisami. W 2013 roku, Jankowski, objął posadę redaktora naczelnego miesięcznika Display Magazine. Głównym powodem, dla którego zaczął pisać opowiadania, jest możliwość tworzenia własnego świata. Zdaniem Jankowskiego, trzymając pióro w dłoni, można stworzyć wspaniałe miasto z jeszcze wspanialszymi mieszkańcami, a chwilę później sprawić, że na Ziemi nie zostanie z nich nic, prócz pyłu. To jak zabawa w Boga. Tworzysz dokładnie takie historie, jakich sam chciałby być częścią. Poza tym, skoro ktoś pisze książki dla mnie, to dlaczego ja miałbym nie napisać czegoś dla niego? Jak sam przyznaje, nie przepada za powieściami obyczajowymi i przyrodniczymi. Ten świat zna na co dzień. Fascynuje go przyszłość, zwłaszcza taka z domieszką postapokaliptyzmu. Rzeczywistość, w której każdy dzień jest nie tylko walką o podstawowe środki do życia, ale przede wszystkim toczeniem nieustanego boju z własną, podupadającą psychiką. Jankowski nie ukrywa, że sam jest człowiekiem o bardzo złożonej osobowości, więc w tego typu powieściach czuje się jak ryba w wodzie, a jego postacie są niejednokrotnie próbą odbicia własnych ideałów i słabości. Sam siebie opisuje żartobliwie, jako mieszankę Doktora House’a, Steve’a Jobsa i Tony’ego Starka.

źródło opisu: http://metro2033.pl

źródło zdjęcia: http://metro2033.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
W blasku ognia
W blasku ognia
Rafał Górniak, malynosorozec, Tseena, Michał Serwin, Maciej Kóska, Dariusz Szczepański, Paweł Balcerek, Akuumo, Kamil Jankowski, Katarzyna Auguścik, Marcin Wosztyl, Mateusz Gembarski

5,55 (439 ocen i 65 opinii)
W blasku ognia Seria: Uniwersum Metro 2033
Metro 2033 to świat wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego; świat, w którym po nuklearnej apokalipsie pozostali przy życiu ludzie chronią się w moskiewskim metrze. Tam na nowo organizują swą kilkudz...
czytelników: 1167 | opinie: 65 | ocena: 5,55 (439 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
571
574
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (571)

Powiązane treści
IV edycja konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033

Wydawnictwo Insignis ogłasza czwartą edycję konkursu literackiego na opowiadanie z Uniwersum Metro 2033 i zapowiada nową książkę w kultowej serii.


więcej
Czytanie za darmo? Czemu nie!

Wszyscy, jak tu jesteśmy lubimy czytać. A jeszcze bardziej lubimy czytać za darmo. Oczywiście można korzystać z bibliotek, ale co zrobić jak nie możemy, albo nie chcemy wychodzić z domu, a bardzo chce nam się czytać? Z pomocą przychodzą nam wydawnictwa, które wypuszczają darmowe i co najważniejsze atrakcyjne ebooki!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd