Richard Atwater

(Richard Tupper Atwater)

Amerykański dziennikarz, zamieszkały w Chicago. Pisał do wielu gazet, takich jak: "Chicago Evening Post", "Chicago Daily News", "Chicago Tribune" czy "Herald-Examiner". Współpracował z magazynem liter... Amerykański dziennikarz, zamieszkały w Chicago. Pisał do wielu gazet, takich jak: "Chicago Evening Post", "Chicago Daily News", "Chicago Tribune" czy "Herald-Examiner". Współpracował z magazynem literacko-artystycznym "The Chicagoan". Uczył również klasycznej greki na University of Chicago. Najbardziej znany jako współautor (wraz z żoną Florence) książki "Pan Popper i jego pingwiny".
Inne dzieła Richarda Atwatera to: "Rickety Rhymes of Riq" tom poezji opublikowany w 1925; "Procupius: A Secret History" przekłąd greckiej opowieści Cesarza Justyniana i Cesarzowej Teodory, opublikowany w 1927; "Doris and the Trolls", książka dla dzieci opublikowana w 1931; "The King's Sneezes, A Children's Operetta" z muzyką Jessie Thomas w 1933.
Richarda Atwatera dotknął zator płucny w 1934, który pozbawił go możliwości mowy i pisania. Ukończył rękopis książki "Ork! The Story of Mr. Popper's Penguins", zainspirowany filmem dokumentalnym o ekspedycji na Antarktydę Richarda E. Byrda, który oglądał z rodziną w 1932. Jego żona Florence wprowadziła poprawki do książki po jego wylewie i "Mr. Popper's Penguins" stały się klasyką literatury dziecięcej.

źródło opisu: tłumaczenie własne na podstawie Wikipedii

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Pan Popper i jego pingwiny
Pan Popper i jego pingwiny
Richard Atwater, Zbigniew Lengren, Florence Atwater

6,96 (100 ocen i 13 opinii)
Pan Popper i jego pingwiny Seria: Mistrzowie Ilustracji
- Ani to sowa, ani gęś! - Oczywiście, że nie - odrzekł pan Popper, dotykając w ukłonie świątecznego kapelusza. - To pingwin z Antarktyki. - Jak, jak z anta... z antykwariatu? - Nic podobnego - objaśn...
czytelników: 213 | opinie: 13 | ocena: 6,96 (100 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
144
66
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (144)

Powiązane treści
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd