Samanta Schweblin

Argentyńska pisarka, autorka opowiadań i powieści. Ukończyła studia na Uniwersytecie w Buenos Aires. Jej prace zdobyły liczne nagrody i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, w tym angielski... Argentyńska pisarka, autorka opowiadań i powieści.

Ukończyła studia na Uniwersytecie w Buenos Aires.

Jej prace zdobyły liczne nagrody i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, w tym angielski, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, serbski i szwedzki.

Autorka zbiorów opowiadań „El núcleo del Disturbio” (2002), który zdobył nagrodę Argentyńskiego Narodowego Funduszu Sztuki i pierwsze miejsce w Harold Conti National Contest; „Pájaros en la boca” (2008), uhonorowanego nagrodą Casa de las Americas; „Siete casas vacías” (2015). Jej pierwsza powieść „Distancia de Rescate” zdobyła w 2015 roku Tigre Juan Nagroda i była nominowana do Man Booker International Prize w 2017 roku.

W 2010 roku została wybrana przez magazyn Granta jako jedna z 22 najlepszych pisarek hiszpańskich do 35 lat.

źródło zdjęcia: themanbookerprize.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Fever Dream
Fever Dream
Samanta Schweblin

7 (1 ocen i 0 opinii)
Fever Dream
Experience the blazing, surreal sensation of a fever dream... A young woman named Amanda lies dying in a rural hospital clinic. A boy named David sits beside her. She’s not his mother. He's not her c...
czytelników: 11 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

Powiązane treści
Olga Tokarczuk z szansą na drugą nagrodę Bookera

Ogłoszono nominacje do Man Booker International Prize 2019. Na tzw. longliście znalazła się Olga Tokarczuk z powieścią „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. W zeszłym roku pisarka dostała Bookera za książkę „Bieguni”.


więcej
Man Booker International Prize 2017 – nominacje

Ogłoszone zostały tytuły książek nominowanych do Man Booker International Prize 2017. Znalazło się na nich 13 pozycji, w tym jedna napisana przez polską autorkę. Nagroda przyznawana jest corocznie. Wyróżnieniem honoruje się autorów najwybitniejszych dzieł literackich z całego świata, przetłumaczonych na język angielski. Od 2016 roku nagroda przyznawana jest również ich tłumaczom. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd