Dariusz Juzyszyn

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Początkowo uprawiał boks, potem wioślarstwo, w końcu lekkoatletykę. W konkurencji rzut dyskiem zdobył 9-krotnie tytuł mistrza Polski seniorów (w l... Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Początkowo uprawiał boks, potem wioślarstwo, w końcu lekkoatletykę. W konkurencji rzut dyskiem zdobył 9-krotnie tytuł mistrza Polski seniorów (w latach 1978, 1982-1983, 1985-1989, 1995). Wielokrotnie reprezentował kraj na imprezach międzynarodowych: Mistrzostwach Świata w Rzymie w 1987 roku – 8. miejsce; Mistrzostwach Europy w Pradze w 1978 roku i w Stuttgarcie w 1986 roku; pucharze Europy (w Londynie w 1983 roku był 4., jednak został zdyskwalifikowany za doping, w Moskwie w 1985 roku – 3. miejsce); uniwersjadzie (w Edmonton w 1983 roku – 2. miejsce).

Do 2006 roku – przez ponad 20 lat – należał do niego rekord Polski (65,98 m), ustanowiony 24 sierpnia 1985 w Warszawie na stadionie Skry. Obecnie jest to nadal 3. wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

Po zakończeniu kariery sportowej, przez rok pracował jako trener Kadry Narodowej Danii w rzutach.

Po powrocie do kraju zajął się biznesem. Przez jakiś czas piastował stanowisko Prezesa Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych "START" we Wrocławiu.

Od 2001 roku coraz częściej grywa w filmach. Debiutował w Quo vadis. Występuje także w epizodach teatralnych. Wystąpił podczas finału 26. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Juzyszyn

źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Juzyszyn

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Radykalna Redukcja StresuTM
Radykalna Redukcja StresuTM
Dariusz Juzyszyn

7,4 (5 ocen i 4 opinii)
Radykalna Redukcja StresuTM
Radykalna Redukcja Stresu™ proponuje rewolucję. Diametralną zmianę. Całkowity przełom w podejściu do stresu. Precyzyjnie definiuje jego rzeczywistą przyczynę, pokazuje i dokładnie wyjaśnia działające...
czytelników: 27 | opinie: 4 | ocena: 7,4 (5 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
5
22
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd