Jean Benedetti

Jean Benedetti (1930 - 2012) był człowiekiem teatru w najpełniejszym, jak to możliwe, znaczeniu tego słowa. Aktor i reżyser, autor tekstów dramatycznych dla sceny i telewizji, tłumacz sztuk francus... Jean Benedetti (1930 - 2012) był człowiekiem teatru w najpełniejszym, jak to możliwe, znaczeniu tego słowa. Aktor i reżyser, autor tekstów dramatycznych dla sceny i telewizji, tłumacz sztuk francuskich, włoskich i niemieckich (w tym także Brechta), pedagog i wykładowca (szefował przez wiele lat Ros Bruford College of Theatre and Performance), był równocześnie wnikliwym badaczem teatru, autorem wielu publikacji na temat jego historii.
Największe zasługi położył w zakresie przyswojenia odbiorcom angielskim dziedzictwa Konstantego Stanisławskiego. Benedetti przetłumaczył Stanisławskiego na nowo, opierając się na wydaniach rosyjskich - spędził wiele czasu w tamtejszych archiwach, sięgał do notatek i rękopisów Stanisławskiego. Napisał także książki na ten temat: Stanislavski: A Biography (1988) oraz podręczniki dla studentów Stanislavski: An Introduction (1982) i Stanislavski and the Actor (1998).
Jest również autorem książki David Garrick and the Birth of the Modern Theatre (2001)

źródło opisu: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, 2015

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Sztuka aktora
Sztuka aktora
Jean Benedetti

0 (0 ocen i 0 opinii)
Sztuka aktora
Sztuka aktora autorstwa angielskiego badacza teatru, Jeana Benedettiego, przedstawia najważniejsze w dziejach europejskiego teatru koncepcje sztuki aktorskiej, od czasów starożytnych po wiek XX. Nie j...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd