Konrad Birek

Zamiłowanie do gotowania zaszczepił w nim ojciec - Stefan Birek. Konrad ukończył warszawskie Technikum Gastronomiczne na ul. Poznańskiej oraz Wyższą Szkolę Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu. Pierw... Zamiłowanie do gotowania zaszczepił w nim ojciec - Stefan Birek.
Konrad ukończył warszawskie Technikum Gastronomiczne na ul. Poznańskiej oraz Wyższą Szkolę Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu.
Pierwsze praktyki zawodowe odbył w warszawskim hotelu Marriott, a kolejne dwa lata spędził w Sobieskim. Nauczył się tam bardzo wiele, więc pozwolono mu to wykorzystać, proponując etat w słynnym warszawskim hotelu.
To właśnie pod okiem Roberta Sowy odniósł swoje pierwsze zawodowe sukcesy. Na początku było III miejsce w Kulinarnym Pucharze Polski. Potem nadeszły same zwycięstwa. W 2002 roku wygrał konkurs Polish Prestige Hotels o tytuł Profesjonalisty Roku oraz Mistrzostwa Polski
w Potrawach z Ryb „Sielawa Blues” w Starych Jabłonkach.
Po dwóch latach Konrad Birek zdecydował, że spróbuje swoich sił poza granicami polski i wyjechał na brytyjską wyspę Jersey. Pracował tam jako chef de partie w restauracji oraz jako z-ca szefa kuchni w hotelu sieci Best Western. Poznał tam bardzo dobrze tajniki kuchni śródziemnomorskiej oraz tradycyjną kuchnię angielską (poleca słynne śniadania). To była wspaniała szkoła życia, a oprócz gotowania szkolił również swój język oraz stał się bardziej samodzielny.
Wzbogacony o nowe doświadczenia postanowił powrócić do Polski. I tak w lutym 2005 pojawił się ponownie w kuchni hotelu
Jan III Sobieski i na nowo rozpoczął zmagania kulinarne. W tym samym roku ponownie zdobył tytuł Profesjonalisty Roku
zapewniając sobie start w Pucharze Polski.
Konrad bardzo sobie ceni tradycyjną kuchnię polską dlatego w daniu konkursowym z Kulinarnego Pucharu Polski w 2005 roku
nie mogło zabraknąć dzika, grasicy, bekonu oraz tradycyjnego góralskiego sera „bundz”. Potrawa ta ostatecznie zajęła II miejsce.
Kolejny rok przyniósł kolejne sukcesy. W maju udało się powtórzyć sukces z przed czterech lat i ponownie wygrać prestiżowe
Mistrzostwa Polski w Potrawach z Ryb „Sielawa Blues”. Zwycięstwo we wspomnianym Festiwalu Ryby, Wędki i Muzyki w Starych Jabłonkach otworzyło mu drogę do wyjazdu w listopadzie 2006 r. wraz z liczną grupą polskich szefów kuchni (jako obserwator)
na Kulinarne Mistrzostwa Świata w Luksemburgu.
Od września 2006 do września 2009r pracował na stanowisku Chefa de Partie w hotelu Jan III Sobieski i nazywany był prawą ręką
Roberta Sowy. Jako pracownik tego hotelu zdobył tytuł Pracownika Roku 2006. W hotelu poznał również swoją żonę, która jest tam specjalistką do spraw sprzedaży bankietów i konferencji.
Konrad chętnie uczestniczy w szkoleniach i pokazach kulinarnych. Często możemy go spotkać razem z Robertem Sową
i Krzysztofem Baranowskim, z którymi bierze udział w licznych prezentacjach i degustacjach kulinarnych. Zobaczyć go możemy również
na szklanym ekranie, gdyż jest częstym gościem kącików kulinarnych w porannych programach telewizyjnych TVP1, TVP 2 czy Superstacji.
W chwilach wolnych od pracy zajmuje się przygotowywaniem przepisów kulinarnych, zdjęć na ich podstawie oraz doradztwem kulinarnym
dla Ambasadora Norwegii. Nic nie sprawia tyle satysfakcji co zadowolone i uśmiechnięte twarze gości odwiedzających Ambasadora
w jego rezydencji.
Osobiście nie ma ulubionego rodzaju kuchni, najważniejsze, aby posiłki przez niego przygotowywane były zdrowe
i bogate w wartości odżywcze.
Na co dzień z zainteresowaniem śledzi nowe trendy w kulinariach i gastronomii, których intensywny rozwój można obecnie zaobserwować.
Jak większość mężczyzn pasjonuję się piłką nożną, a także podróżami, z których stara się zawsze przywieźć nie tylko zdjęcia pięknych widoków, lecz także nowe doświadczenia związane z odkrywaniem nowych produktów kulinarnych i nowoczesnych technik gotowania.
Konrad Birek za swoje największe kulinarne autorytety uważa Ojca i Roberta Sowę. Na nich się wzoruje a oni zawsze służą mu radą i pomocą.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Birkowie od kuchni
Birkowie od kuchni
Stefan Birek, Konrad Birek

0 (0 ocen i 0 opinii)
Birkowie od kuchni
Od wielu lat w programie "Kawa czy herbata" smaczne potrawy prezentują Stefan i Konrad Birek. Trzeba wiedzieć, że to najbardziej znani, ale nie jedyni przedstawiciele familii Birków, którzy...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd