Irena Kwinto

We wrześniu 1945 roku do Lidzbarka Warmińskiego przybyła Irena Kwinto. Dzień był słoneczny, więc po wyjściu z pociągu udała się by poznać miasto. Zabytkowe budowle podświetlone promieniami słońca, duż... We wrześniu 1945 roku do Lidzbarka Warmińskiego przybyła Irena Kwinto. Dzień był słoneczny, więc po wyjściu z pociągu udała się by poznać miasto. Zabytkowe budowle podświetlone promieniami słońca, dużo zieleni i kwiatów sprawiły, że od pierwszego zetknięcia się z miastem pozostała pod jego urokiem. W swojej wędrówce uliczkami Lidzbarka dotarła również nad Łynę, gdzie z pobliskich krzaków wyszła jej naprzeciw chmara dzieci. Różnojęzycznymi okrzykami dawały do zrozumienia, że są głodne. Skąd się tam wzięły, trudno było dociec.

- Nie mogłam zapomnieć tych tragicznych oczu i bardzo chciałam coś dla dzieci zrobić, ale co? Uświadomiłam to sobie dopiero wtedy, gdy zamieszkała u mnie tutejsza dziewczynka. Pewnego razu bawiąc się z moimi synami opowiedziała im, dokazując przy tym - jak to dziecko - tutejszą baśń. To właśnie podsunęło mi myśl, że powinnam zainteresować się folklorem Warmii i Mazur. Dokładniej, że powinnam zebrać tutejsze baśnie i legendy, żeby uchronić je od zapomnienia.

22.09.1974 roku w Warszawie uchwałą Kapituły Orderu Uśmiechu przyznano Irenie Kwinto Order Uśmiechu.

źródło opisu: http://www.kwinto.com/ksiazki.htm

źródło zdjęcia: http://www.kwinto.com/ksiazki.htm

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bajki sceniczne
Bajki sceniczne
Irena Kwinto

5 (1 ocen i 0 opinii)
Bajki sceniczne
Autor:
Zachęceni udanym debiutem na rynku, a wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu placówek kulturalnych - przedszkoli, szkół, świetlic i domów kultury, zebraliśmy w jednym sporym zbiorze 12 gotowych - podzie...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 5 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd