Marek Toman

Pisarz, poeta i tłumacz. Jego ogromną pasją jest kultura żydowska, z której wywodzi się ojciec Tomana, którego ten stracił we wczesnym dzieciństwie. Urodził się w 1967 roku, studiował filozofię na Uni... Pisarz, poeta i tłumacz. Jego ogromną pasją jest kultura żydowska, z której wywodzi się ojciec Tomana, którego ten stracił we wczesnym dzieciństwie. Urodził się w 1967 roku, studiował filozofię na Uniwersytecie Karola w Pradze, po czym pracował jako wydawca kulturalny w Czeskim Radiu. Od 1997 był zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej. W latach 2000-2010 był dyplomatą w Estonii i na Węgrzech. Jego twórczość była tłumaczona na polski, angielski, fiński i węgierski.

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: Novinky.cz

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Straszna nowina o okrutnym mordzie Szymona Abelesa
Straszna nowina o okrutnym mordzie Szymona Abelesa
Marek Toman

6,36 (33 ocen i 8 opinii)
Straszna nowina o okrutnym mordzie Szymona Abelesa
Autor:
Czeska Praga, koniec XVII w. Szymon Abeles, żydowski chłopiec, który chciał przejść na chrześcijaństwo, umiera we własnym domu w niewyjaśnionych okolicznościach. W mieście roznosi się podsycana przez...
czytelników: 303 | opinie: 8 | ocena: 6,36 (33 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
37
264
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (37)

Powiązane treści
Współczesne i historyczne traumy rodzinne

Czeska Praga, koniec XVII w. Szymon Abeles, żydowski chłopiec, który chciał przejść na chrześcijaństwo, umiera we własnym domu w niewyjaśnionych okolicznościach. W mieście roznosi się podsycana przez władze plotka, że chłopiec zginął z rąk ojca. Ta śmierć staje się iskrą, która na nowo rozpala skrywaną przez lata nienawiść. O książce Marka Tomana „Straszna nowina o okrutnym mordzie Szymona Abelasa”.


więcej
Patronaty tygodnia

Kolejny poniedziałek, kolejne zestawienie nowości wydawniczych. Kryminały, thrillery, sensacja i coś na ukojenie serc – dla każdego czytelnika coś miłego. Sprawdźcie, jakie tytuły pod naszym patronatem pojawią się w najbliższych dniach w księgarniach.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd