Tamara Włodarczyk

Polska działaczka Gminy Żydowskiej we Wrocławiu oraz wykładowczyni akademicka. Jest katoliczką, nie ma żydowskich przodków. Związana z Wrocławiem. Studiowała bibliotekoznawstwo i informację naukową. N... Polska działaczka Gminy Żydowskiej we Wrocławiu oraz wykładowczyni akademicka.
Jest katoliczką, nie ma żydowskich przodków.
Związana z Wrocławiem.
Studiowała bibliotekoznawstwo i informację naukową.
Na początku pracowała w Komitecie Ochrony Praw Dziecka. Potem myślała o podjęciu pracy w szkole, ale ostatecznie od 1999 roku jest na etacie w Gminie Żydowskiej we Wrocławiu. Wykłada także na Uniwersytecie Wrocławskim.
Jedna z inicjatorek projektu związanego z działalnością edukacyjną "Dzieciaki", który w 1999 r. otrzymał dotację miasta Wrocław.
Współautorka kilku książek. Są to m.in. "Dzieje społeczności żydowskiej w Kłodzku w XIX-XX w." (z T. Jamrógiem i I. Einhornem, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, 2006), "Przewodnik po świecie kłodzkich Żydów" (z S. Kierzkowską i A. Juraschek, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, 2007), "Szkoły żydowskie we Wrocławiu" (z Tomaszem Dudą, Fundacja Kultury i Edukacji Żydowskiej Gesher / Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie, 2008), "Śladami Żydów. Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Ziemia Lubuska" (z M. Borkowskim i A. Kirmielem, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie, 2008).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Szkoły żydowskie we Wrocławiu
Szkoły żydowskie we Wrocławiu
Tamara Włodarczyk, Tomasz Duda

4 (1 ocen i 0 opinii)
Szkoły żydowskie we Wrocławiu
Publikacja sfinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, pozyskanych przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, w ramach projektu "Wirtualny Sztetl na Dolnym Śl...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 4 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd