Szymon Kaźmierczak

Szymon Kaźmierczak - rocznik 1985. Ilustrator, autor komiksów rodem z Bydgoszczy. Absolewnt bydgoskiego Liceum Plastycznego. W Toruniu ukończył Grafikę (UMK). Jego komiksową twórczość charakteryzuje... Szymon Kaźmierczak - rocznik 1985. Ilustrator, autor komiksów rodem z Bydgoszczy. Absolewnt bydgoskiego Liceum Plastycznego. W Toruniu ukończył Grafikę (UMK).

Jego komiksową twórczość charakteryzuje pewien dualizm: na przemian robi zabawne 'komiksiki', w których szydzi ze wszystkiego co mu przyjdzie do głowy, oraz maluje strasznie poważne 'komiksiory', traktujące o bólu egzystencjalnym, braku akceptacji i ogólnej beznadziei.

Na swoim koncie ma wydane komiksy (w tym udział w antologiach i przedruki w zinach): "Lewą ręką spisane - 2 - Strażnicy - Początek" (rysunek, scenariusz), 2014; "Buszujący w Bydgoszczy" (rysunek), 2013; "Miasto Komiksów - 4 - Legendy miejskie" (rysunek, scenariusz), 2012; "Lewą ręką spisane - 1" (rysunek, scenariusz), 2012; "Legendy Bydgoskie - Bydgoszcz w legendzie" (rysunek), 2012; "Komiksowy Przewodnik - Po Bydgoszczy" (rysunek), 2012; "Komiksowa lazania" (rysunek, scenariusz), 2012; "Amazońska jazda" (rysunek, scenariusz), 2012; "Zsyp - najbrzydszy zin z Polski" (rysunek, scenariusz), 2011; "Binio Bill - ... i Gwiazdy" (rysunek) 2011.

źródło opisu: http://artkomiks.pl/

źródło zdjęcia: http://komiks.polter.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przemiana
Przemiana
Szymon Kaźmierczak

5,63 (19 ocen i 4 opinii)
Przemiana
Kaźmierczak w Przemianie jest jak dobry DJ bawiący się znanymi biografiami i opowieściami. Kryminalna opowieść o sztuce i szaleństwie w fantastycznej, malarskiej wizji artysty wciąga i nie dając łatwy...
czytelników: 39 | opinie: 4 | ocena: 5,63 (19 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
26
13
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (26)

zgłoś błąd zgłoś błąd