Ian McGuire

Amerykański pisarz i naukowiec zainteresowany fikcją realistyczną. Ukończył Uniwersytet w Manchesterze, uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Sussex, a następnie doktorat z XIX-wiecznej literat... Amerykański pisarz i naukowiec zainteresowany fikcją realistyczną.

Ukończył Uniwersytet w Manchesterze, uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Sussex, a następnie doktorat z XIX-wiecznej literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Wirginii.

Od 1996 roku wykładał literaturę amerykańską i twórcze pisanie na Uniwersytecie w Manchesterze.

Publikował opowiadania m.in. w „Paris Review” i „Chicago Review”, a także artykuły na temat Walta Whitmana, Hermana Melville'a i Williama Deana Howellsa, a jego główne zainteresowania to amerykańska tradycja realistyczna od 1880 roku.

Autor książki „Na wodach Północy” (2017), za którą otrzymał Man Booker Prize 2016 i Nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Literatury Północnego Wata R 2017.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Na wodach północy
Na wodach północy
Ian McGuire

7,02 (287 ocen i 59 opinii)
Na wodach północy
Autor:
Finalista Booker Prize 2016. Okręt z mordercą na pokładzie wyrusza w rejs. Rok 1859. Do załogi statku wielorybniczego wypływającego na Morze Arktyczne dołącza Patrick Sumner, który ze zszarganą repu...
czytelników: 943 | opinie: 59 | ocena: 7,02 (287 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
317
619
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (4)

Czytelnicy (317)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Do jakiego projektu Martin Scorsese zaangażował gwiazdorską obsadę – Roberta De Niro i Ala Pacino? Jakie będą kolejne kroki nominowanego w tym roku do Oscara Yorgosa Lanthimosa? I kto podjął się wyreżyserowania młodzieżowego bestsellera „Dzieci krwi i kości”? Odpowiedzi na te (i kilka innych) pytań w naszym cowtorkowym cyklu „Najpierw książka, później film”.


więcej
Rok wśród książek

Ci, którzy dużo piszą, najczęściej są również osobami, które dużo czytają. Kogo więc prosić o czytelnicze rekomendacje jak nie pisarzy? Co czytali znani autorzy w mijającym roku? Oto wybrane książki, które towarzyszyły im w 2016 roku i które gorąco polecają.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd