Heinz Heger

(Johann Hans Neumann)

Heinz Heger to pseudonim austriackiego pisarza Johanna "Hansa" Neumanna. Autor wspomnień Josefa Kohouta, austriackiego byłego więźnia obozów koncentracyjnych, który ze względu na swoją orie... Heinz Heger to pseudonim austriackiego pisarza Johanna "Hansa" Neumanna.

Autor wspomnień Josefa Kohouta, austriackiego byłego więźnia obozów koncentracyjnych, który ze względu na swoją orientację seksualną trafił do KL.

Neumann dorastał w Wiedniu. W czasie II wojny światowej służył od 1939 jako żołnierz i następnie od 1944 do 1945 roku w holenderskim oporze przeciwko okupacji niemieckiej.

Neumann, który sam był gejem, chciał napisać w 1960 roku książkę na temat doświadczeń homoseksualistów w obozach koncentracyjnych. W latach 1965/67 przeprowadził 15 wywiadów z Kohoutem Jednak Neumann przez lata miał problem ze znalezieniem wydawcy. W 1972 roku opublikował książkę w wydawnictwie Merlin. Książkę wydał pod pseudonimem ponieważ bał społecznego wykluczenia i dyskryminacji w miejscu pracy.

Przez prowadzenie narracji pierwszoosobowej ma się wrażenie, że autorem jest jej główny bohater Josef Kohout. Od wielu lat pseudonim Neumanna jest błędnie przypisywany Kohoutowi.

Neumann żył ze swoim partnerem w Strasshof, gdzie zmarł w 1978. Jego życiowy partner zmarł w 2013 roku.

źródło opisu: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mężczyźni z różowym trójkątem
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout, Heinz Heger

7,89 (580 ocen i 97 opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem Seria: Świadectwa
Pierwsza opublikowana relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Wspomnienia Hegera są do dziś uznawane z...
czytelników: 2064 | opinie: 97 | ocena: 7,89 (580 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
743
1310
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (743)

Powiązane treści
Czytamy w weekend

Zapowiada się tropikalny weekend. Ma być upalnie, deszczowo i wilgotno! Wychodzimy jednak z założenia, że nie ma złej pogody do czytania. W najgorszym wypadku można zostać w domu. Jakie macie weekendowe plany? Zarówno te czytelnicze, jak i pozaczytelnicze?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd