Witold Rant

Absolwent Technikum Hodowlanego w Olecku, które ukończył w roku 1982. Ukończył studia na Wydziale Zootechnicznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1987 roku uzyskując tytuł mgr in... Absolwent Technikum Hodowlanego w Olecku, które ukończył w roku 1982.

Ukończył studia na Wydziale Zootechnicznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1987 roku uzyskując tytuł mgr inż. zootechniki.

Rozprawę doktorską pt. "Poziom wybranych cech użytkowości mieszańców pochodzących z krzyżowania maciorek typu corriedale z trykami dorset horn, prowadzonego w ramach badań nad wytworzeniem syntetycznej linii mięsnej" wykonał pod opieką prof. dr hab. Romana Niżnikowskiego w 1999 roku uzyskując stopień doktora nauk rolniczych.

Zatrudniony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od 1987 roku w Katedrze Szczegółowej Hodowli Zwierząt, Zakładzie Hodowli Owiec i Kóz, Wydział Nauk o Zwierzętach.

Odbyte staże naukowe:

1. Rok 1991 - Uniwersytet Stanowy w Minnesocie, USA.

2. Rok 1993 - Uniwersytet Rolniczy w Debreczynie

3. Rok 2001 - Institut fur Tierzucht Tierverhalten, Mariensee, Niemcy.

Odbyte staże zawodowe:

1. W latach 1987 i 1989 - Rolniczy Zakład Doświadczalny w Żelaznej, Doświadczalna Ferma Owiec i Kóz im. Prof. A. Skoczylasa.

2. Rok 1990 - w ramach Programu MAST organizowanego przez Uniwersytet Stanowy Minnesota praca na fermie owiec w stanie Washington USA.

Działalność naukowa

Do najważniejszych problemów badawczych realizowanych w okresie pracy zawodowej w SGGW należą:

- badania nad użytkowością mięsną owiec obejmujące: stosowanie różnych form krzyżowań międzyrasowych; badania nad poziomem mleczności owiec; ocena parametrów rozrodu owiec; wykorzystanie obiektywnych pomiarów przyżyciowych do oceny wartości rzeźnej jagniąt

- wykorzystanie różnych metod użytkowania mlecznego owiec w celu pozyskiwania mleka konsumpcyjnego jako dodatkowego źródła dochodu przy produkcji jagniąt rzeźnych

- jakość i walory zdrowotne produktów owczych oraz wartość rzeźna tusz w zależności od wieku, genotypu i warunków utrzymania.

źródło opisu: http://www.sggw.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Hodowla i chów owiec
Hodowla i chów owiec
Roman Niżnikowski, Ewa Kuźnicka, Aurelia Radzik-Rant, Witold Rant, Danuta Sztych

6 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd