Eugeniusz Szmerko

(Evgenij Šmerko)

Ukończył Akademię Medyczną w Mińsku. Posiadł głęboką wiedzę w zakresie stosowania wiedzy ludowej narodów Uralu, Jamala, Syberii, Północnego Kaukazu, Ukrainy, Polski i Białorusi. Ścisła współpraca z in... Ukończył Akademię Medyczną w Mińsku. Posiadł głęboką wiedzę w zakresie stosowania wiedzy ludowej narodów Uralu, Jamala, Syberii, Północnego Kaukazu, Ukrainy, Polski i Białorusi. Ścisła współpraca z instytutami Narodowej Akademii Nauk Białorusi zaowocowała uformowaniem naukowego podejścia w dziedzinie fitoterapii. Natomiast uzyskana wiedza w zakresie medycyny w Akademii Medycznej w Mińsku i instytutach doskonalenia lekarzy wpłynęła na twórcze uformowanie Eugeniusza Szmerko jako uczonego i praktyka. W latach 1980-1993 kierował jedynym w ZSSR sanatorium – profilaktorium, gdzie pacjenci leczeni byli wyłącznie za pomocą ziołolecznictwa. Uzyskał wówczas doskonałe rezultaty poprawy zdrowia, a jego nazwisko stało się znane w całym kraju, a z czasem również poza jego granicami.
Eugeniusz Szmerko jest autorem siedemnastu książek o tematyce ziołoleczniczej oraz ponad trzystu artykułów popularnonaukowych i publikacji.

źródło opisu: http://www.siolobudy.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zioła i zdrowie
Zioła i zdrowie
Eugeniusz Szmerko, Jan Mazan

8 (1 ocen i 1 opinii)
Zioła i zdrowie
W niniejszej publikacji omówionych zostało ponad 100 gatunków roślin leczniczych. Przy każdym z nich podano szczegółowy, uzupełniony ilustracją opis wyglądu rośliny, informacje o obszarze jej występow...
czytelników: 8 | opinie: 1 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd