Josef Kohout

Były austriacki więzień obozu koncentracyjnego. Do KL trafił ze względu na swoja orientację seksualną. Wraz z Hansem Neumanem, jego przyjacielem, spisał swoje wspomnienia w książce pod tytułem Die Män... Były austriacki więzień obozu koncentracyjnego. Do KL trafił ze względu na swoja orientację seksualną. Wraz z Hansem Neumanem, jego przyjacielem, spisał swoje wspomnienia w książce pod tytułem Die Männer mit dem rosa Winkel. Pseudonim Heinz Heger jest często fałszywie przypisany do Kohouta, a w rzeczywistości pod tym pseudonimem występuje Hans Neuman.
Książka odniosła duzy sukces i została przetłumaczona na kilka języków. Jest pierwszym świadectwem homoseksualisty, który przeżył obóz.

Kohout urodził się i dorastał w rodzinie austriackich katolików. Jego ojciec był wysokim rangą pracownikiem w służbie cywilnej. Kohout został aresztowany w marcu 1939 roku, w wieku 22 lat, po wysłaniu kartki świątecznej do swojego kochanka Freda. Poczta została przechwycona. Jego kochanek Fred, którego ojciec był wysokim rangą nazistą, uznano za psychicznie chorego i dzięki temu uniknął kary.

Podstawą uwięzienia był Paragraf 175. Kohout został skazany przez sąd austriacki a § 175 nie stosowano wobec obywateli tego państwa, więc został skazany na podstawie austriackiego kodeksu karnego.

Kohout zmarł w Wiedniu, a część jego dokumentów została przekazana przez jego partnera United States Holocaust Memorial Museum. Obejmowały one dzienniki z obozu oraz szereg pism wysłanych przez rodziców, które nigdy nie dotarły do Kohouta.

źródło opisu: wikipedia

źródło zdjęcia: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mężczyźni z różowym trójkątem
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout, Heinz Heger

7,89 (555 ocen i 95 opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem Seria: Świadectwa
Pierwsza opublikowana relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Wspomnienia Hegera są do dziś uznawane z...
czytelników: 2005 | opinie: 95 | ocena: 7,89 (555 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
708
1285
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (713)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Czytamy w weekend

Zapowiada się tropikalny weekend. Ma być upalnie, deszczowo i wilgotno! Wychodzimy jednak z założenia, że nie ma złej pogody do czytania. W najgorszym wypadku można zostać w domu. Jakie macie weekendowe plany? Zarówno te czytelnicze, jak i pozaczytelnicze?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd