Tadeusz Ślawski

Absolwent (1953 rok) i doktorant (1966 rok) Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1953-1991 pełnił funkcję dyrektora Muzeum Regionalnego w Bieczu. Był długoletnim działaczem rad narodo... Absolwent (1953 rok) i doktorant (1966 rok) Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1953-1991 pełnił funkcję dyrektora Muzeum Regionalnego w Bieczu. Był długoletnim działaczem rad narodowych i Frontu Jedności Narodu. Przed reformą administracji był zastępcą przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Gorlicach. Przez 2 kadencje pełnił obowiązki zastępcy przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Bieczu. Był radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej i wiceprzewodniczącym Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Krośnie.
Jego pasją życiową były problemy badawcze z zakresu historii oraz ratowanie i ochrona pomników przeszłości. Był autorem ponad 60 publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących historii Biecza i regionu.
W roku 2002 dr Ślawski został laureatem „Mostów Starosty”, nagrody przyznawanej ludziom dbającym i troszczącym się o swoje „małe ojczyzny”, o ich rozwój, piękno, kulturę i zachowanie dla potomnych dziedzictwa i dorobku minionych pokoleń. Za całokształt działalności został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło opisu: Stowarzyszenie Miłośników Skołyszyna i Okolicy; 1995

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Biecz i okolice
Biecz i okolice
Tadeusz Ślawski

0 (0 ocen i 0 opinii)
Biecz i okolice
W książce opisana jest historia miasta Biecz oraz pobliskich miejscowości. Zawiera ona również informacje co warto zobaczyć w mieście w którym urodził się Marcin Kromer. Wydanie III
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
0
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd