James Wong

Botanik, wykształcony w ogrodach Kew. pisarz i publicysta. Mieszkam w Londynie. Od 2006roku, kiedy to otrzymał tytuł magistra w zakresie etnobotaniki, zajął się badaniem zapomnianych gatunków jadaln... Botanik, wykształcony w ogrodach Kew. pisarz i publicysta. Mieszkam w Londynie. Od 2006roku, kiedy to otrzymał tytuł magistra w zakresie etnobotaniki, zajął się badaniem zapomnianych gatunków jadalnych oraz tradycyjnych upraw w Ekwadorze, Chinach i na Jawie.
Jest autorem znakomitych bestsellerów "Grow Your Own Drugs" oraz "Homegrown Revolution", a także prezenterem w nagrodzonym programie BBC2 " Grow Your Own Drugs" oraz "Countryfile", jak również prowadzi audycję "Gardeners' Question Time" na kanale radiowym "Radio 4".
W 2014 roku został ambasadorem RHS (Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze). Pasjonuje się przekazywaniem wiedzy o roślinach w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego. Zamiłowanie Jamesa do dobrego jedzenia, może nawet przewyższające jego miłość do roślin, sprawia, że jego niewielki londyński ogród służy do testowania i wypróbowywania najrozmaitszych jadalnych plonów i pomysłów ogrodniczych z całego świata.

źródło opisu: fragment książki

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ogród pełen smaków
Ogród pełen smaków
James Wong

8 (2 ocen i 1 opinii)
Ogród pełen smaków
Autor:
Pięknie wydany, praktyczny poradnik dla początkujących (i nie tylko) miłośników sztuki ogrodniczej. Niewiele produktów smakuje tak dobrze jak warzywa z własnego ogrodu. Nawet najmniejsza powierzchnia...
czytelników: 5 | opinie: 1 | ocena: 8 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
3
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd