Matthias Nawrat

Ur. w 1979 r. w Opolu, jako dziesięciolatek przeprowadził się z rodziną do Bambergu. Studiował we Freiburgu i Heidelbergu biologię, później creative writing w Szwajcarskim Instytucie Literatury w Biel... Ur. w 1979 r. w Opolu, jako dziesięciolatek przeprowadził się z rodziną do Bambergu. Studiował we Freiburgu i Heidelbergu biologię, później creative writing w Szwajcarskim Instytucie Literatury w Biel. Za debiutancką powieść „Wir zwei allein” (2012) otrzymał m. in. Nagrodę Promocyjną im. Adelberta von Chamisso, przyznawną pisarzom niemieckim obcego pochodzenia. Powieść „Unternehmer“ (2014), zebrała znakomite recenzje i została nominowana do nagrody Deutscher Bücherpreis; wyróżniono ją m. in. nagrodami Kelag-Preis i Bayern 2-Wortspiele-Preis. Mieszka w Berlinie.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wszystkie śmierci dziadka Jurka
Wszystkie śmierci dziadka Jurka
Matthias Nawrat

6,48 (42 ocen i 12 opinii)
Wszystkie śmierci dziadka Jurka
Historia rodzinna na tle historii Polski i Europy XX wieku. Smutna i śmieszna zarazem. Matthias Nawrat, pisarz wywodzący się z pokolenia emigracji solidarnościowej (wyjechał do Niemiec jako dziecko) ...
czytelników: 343 | opinie: 12 | ocena: 6,48 (42 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
55
282
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (56)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Nagroda Angelus 2017 – ogłoszono półfinalistów

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło listę 14 książek zakwalifikowanych do półfinału tegorocznego konkursu. Wśród nich jest jeden tytuł, który ukazał się pod naszym patronatem: „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” Matthiasa Nawrata.


więcej
Czytamy w weekend

Przed nami długi weekend. Pogodę trudno przewidzieć, ale nam czytelnikom nie jest straszna żadna jej wariacja. Bo jedną prognozę możemy postawić i obstawiać, że sprawdzi się w 100%: będziemy czytać. Zdradzamy Wam, z jakimi książkami spędzi ten czas część redakcji. A Wy, jakie macie plany czytelnicze?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd