Nora Ephron

Amerykańska pisarka, dziennikarka, blogerka, scenarzystka filmowa i reżyserka żydowskiego pochodzenia. Rodowita nowojorczanka. Jej matka, Phoebe (Wolkind) Ephron, była autorką scenariuszy filmowych, p... Amerykańska pisarka, dziennikarka, blogerka, scenarzystka filmowa i reżyserka żydowskiego pochodzenia.
Rodowita nowojorczanka.
Jej matka, Phoebe (Wolkind) Ephron, była autorką scenariuszy filmowych, podobnie jak ojciec, Henry Ephron.
Absolwentka Wellesley College.
Była scenarzystką, a często także i reżyserką, wielu filmów, które osiągnęły spory sukces w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, m.in. "When Harry Met Sally..." ("Kiedy Harry poznał Sally", 1989 - scenariusz), "Sleepless in Seattle" ("Bezsenność w Seattle", 1993 - scenariusz i reżyseria) i "You've Got Mail" ("Masz wiadomość", 1998 - scenariusz i reżyseria).
Wybrane książki Nory Ephron: "Wallflower at the Orgy" (1970), "Crazy Salad: Some Things About Women" (1975), "Heartburn" (1986, polskie wydanie: "Zgaga", Wydawnictwo "Historia i Sztuka", 2005), "I Feel Bad About My Neck: And Other Thoughts on Being a Woman" (2006, polskie wydanie: "Moja szyja mi się nie podoba", Świat Książki, 2008), "I Remember Nothing: And Other Reflections" (2010).
Trzykrotnie zamężna: 1. Dan Greenburg (rozwód); 2. Carl Bernstein (1976-1980, rozwód), 2 synów: Jacob i Max (ur.1979); 3. Nicholas Pileggi (1987-26.06.2012, jej śmierć).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Moja szyja mi się nie podoba
Moja szyja mi się nie podoba
Nora Ephron

6,06 (33 ocen i 8 opinii)
Moja szyja mi się nie podoba
Autor:
Autorka scenariuszy do słynnych komedii romantycznych ("Bezsenność w Seattle", "Masz wiadomość") radzi wszyst­kim swoim rówieśniczkom, jak nie zestarzeć się "tyleż od środka, co na zewnątrz". O proble...
czytelników: 90 | opinie: 8 | ocena: 6,06 (33 głosy)
Zgaga
Zgaga
Nora Ephron

4,87 (67 ocen i 11 opinii)
Zgaga
Autor:
Niezwykle smakowita powieść, lekka jak suflet i aromatyczna jak najlepszy winegret. Czy można napisać powieść, która rozśmiesza do łez, chociaż opowiada o rozpadzie idealnego małżeństwa? „Zgaga” jest...
czytelników: 184 | opinie: 11 | ocena: 4,87 (67 głosów) | inne wydania: 2

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
144
130
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (144)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Ulubione książki Jojo Moyes

Jeśli należycie do grona fanów Jojo Moyes, to jest bardzo prawdopodobne, że czekacie na kinową premierę ekranizacji powieści „Zanim się pojawiłeś” (już 10 czerwca). Proponujemy, by czas oczekiwania na film wypełnić lekturą ulubionych książek tej brytyjskiej pisarki. Oto pięć rekomendowanych przez nią tytułów.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd