Robert Seethaler

Robert Seethaler jest austriackim pisarzem, scenarzystą i aktorem. Uczęszczał do szkoły aktorskiej w Wiedniu. Brał udział w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych oraz grał na deskach teatrów w... Robert Seethaler jest austriackim pisarzem, scenarzystą i aktorem.

Uczęszczał do szkoły aktorskiej w Wiedniu. Brał udział w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych oraz grał na deskach teatrów w Wiedniu, Berlinie, Stuttgarcie i Hamburgu. W 2015 roku wystąpił u boku Rachel Weisz w filmie „Młodość” Paolo Sorrentino. Wcielił się w nim w rolę alpinisty, Luki Morodera.

Za swoją twórczość literacką, Robert Seethaler był wielokrotnie nagradzany. Film na podstawie jego scenariusza, pt „Die zweite Frau” (reż. Hans Steinbichler), miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Monachium. W 2009 r. otrzymał trzy statuetki Grimme-Preis, najbardziej prestiżowe niemieckie wyróżnienie dla produkcji telewizyjnych.

W 2016 jego powieść „Ein ganzes Leben” dostała się do finałowej szóstki Man Booker International Prize.

Mieszka w Berlińskiej dzielnicy Kreuzberg oraz w Wiedniu.

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Całe życie
Całe życie
Robert Seethaler

7,03 (469 ocen i 117 opinii)
Całe życie
Andreas Egger to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze...
czytelników: 1700 | opinie: 117 | ocena: 7,03 (469 głosów) | inne wydania: 1
Das Feld
Das Feld
Robert Seethaler

8 (1 ocen i 0 opinii)
Das Feld
Wenn die Toten auf ihr Leben zurückblicken könnten, wovon würden sie erzählen? Einer wurde geboren, verfiel dem Glücksspiel und starb. Ein anderer hat nun endlich verstanden, in welchem Moment sich se...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
556
1132
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (556)

Cytaty tego autora (9)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Man Booker International Prize 2016 – shortlista

Znamy już nazwiska autorów, którzy znaleźli się na shortliście do prestiżowej nagrody Man Booker International Prize 2016. Są wśród nich pisarze nominowani po raz pierwszy – aż pięciu – i autorzy pochodzący z krajów, które również debiutują w tym zestawieniu: Angola, Austria, Południowa Korea i Turcja.


więcej
Man Booker International Prize 2016 – nominacje

Ogłoszona została lista książek nominowanych do prestiżowej nagrody Man Booker International Prize 2016. Obejmuje trzynaście tytułów – powieści autorów z całego świata, uznane przez jurorów za najlepsze spośród wydanych po raz pierwszy w języku angielskim w 2015 roku.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd