Yahya Hassan

Urodził się w 1995 roku w Aarhus w rodzinie palestyńskich imigrantów. Jego rodzice osiedli w Danii pod koniec lat 80. Środowisko religijnych muzułmanów, z którego pochodzi, nie zintegrowało się ze spo... Urodził się w 1995 roku w Aarhus w rodzinie palestyńskich imigrantów. Jego rodzice osiedli w Danii pod koniec lat 80. Środowisko religijnych muzułmanów, z którego pochodzi, nie zintegrowało się ze społecznością duńską, co – poza patologiami w życiu jego rodziny – było przyczyną problemów wychowawczych, które sprawiał jako dziecko. W wieku trzynastu lat został odebrany matce i umieszczony w instytucji opiekuńczej. Jako nastolatek wszedł w konflikt z prawem, czego konsekwencją były pobyty w zamkniętych zakładach dla młodocianych przestępców. Dzięki edukacyjnemu profilowi instytucji wychowawczej, do której trafił w wieku szesnastu lat, rozpoznano u niego talent literacki i umożliwiono mu podjęcie nauki w jednym z tak zwanych uniwersytetów ludowych (Vallekilde Højskole). W 2013 roku rozpoczął studia w kopenhaskiej Szkole Pisarzy (Forfatterskolen).

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło zdjęcia: www.terytoria.com.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wiersze
Wiersze
Yahya Hassan

7,67 (9 ocen i 3 opinii)
Wiersze
Autor:
Debiutancki tom Yahii Hassana ukazał się 9 października 2013 roku. Osiemset egzemplarzy nakładu – to niemały nakład dla tomiku poetyckiego w Danii – sprzedano w ciągu kilkunastu dni. 17 października d...
czytelników: 24 | opinie: 3 | ocena: 7,67 (9 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
15
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (15)

Powiązane treści
Rozpoczyna się Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności

Festiwal to trzy dni (17 – 19 marca) spotkań z europejską poezją na najwyższym poziomie. W jego ramach odbędą się debaty z udziałem literackich autorytetów, krytyczne rozmowy o przekładzie poezji oraz gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska. Kto z nominowanych zdobędzie statuetkę i 100 tysięcy złotych? Przekonamy się 19 marca.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd