Pearl Cleage

Pisarka afroamerykańska, autorka powieści, esejów i sztuk teatralnych. Ukończyła Howard University, Clark Atlanta University i Spelman College. Wykłada dramaturgię w Spelman College w Atlancie. W 1994... Pisarka afroamerykańska, autorka powieści, esejów i sztuk teatralnych.
Ukończyła Howard University, Clark Atlanta University i Spelman College. Wykłada dramaturgię w Spelman College w Atlancie. W 1994 poślubiła Zarona Burnetta juniora (pierwszy mąż był politykiem), pisarza i dyrektora Just Us Theater Company.

Debiutowała zbiorem poezji We Don't Need No Music (1972, jako Pearl Cleage Lomax). Jest autorką 8 powieści: What Looks Like Crazy On an Ordinary Day (1997), I Wish I Had a Red Dress (2001), Some Things I Never Thought I'd Do Hardcover (2003), Babylon Sisters (2005), Baby Brother's Blues (2006), Seen It All and Done the Rest (2008), Till You Hear from Me (2010) oraz Just Wanna Testify (2011), opowiadań The Brass Bed and Other Stories (1991), ponad 10 sztuk teatralnych, z których 5 weszło w skład zbioru Flyin' West and Other Plays Paperback (1999) i trzech książek nonfiction: Mad at Miles: A Black Woman's Guide to Truth (1990), Deals with the Devil and Other Reasons to Riot (1993) i Things I Should Have Told My Daughter: Lies, Lessons and Love Affairs (2014) - przewodników po życiu dla czarnych kobiet. Akcja jej powieści jest osadzona przeważnie w Atlancie i są oparte na jej własnych doświadczeniach życiowych. Pisze o seksizmie i rasizmie, przemocy domowej i gwałtach w czarnej społeczności.

Cleage jest też znana z działalności społecznej i popularyzatorskiej: daje wykłady, przemawia i prowadzi dyskusje w koledżach, na uniwersytetach na temat praw kobiet, AIDS, zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym, książek i pisarstwa. Za swoją działalność i twórczość otrzymała szereg nagród.

źródło opisu: opis autorski (MSN)

źródło zdjęcia: www.georgiaencyclopedia.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
What Looks Like Crazy on an Ordinary Day
What Looks Like Crazy on an Ordinary Day
Pearl Cleage

4 (1 ocen i 0 opinii)
What Looks Like Crazy on an Ordinary Day
Autor:
Seria: Oprah''s Book Club
After a decade of elegant pleasures and luxe living with the Atlanta brothers and sisters with the best clothes and biggest dreams, Ava Johnson has temporarily returned home to Idlewild—her fabulous c...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 4 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd