Veronika Mabardi

Urodziła się w Leuven, w Belgii. Aktorka z wykształcenia, przez wiele lat była członkiem Teatru Atelier de l’Echange, w którym jej sztuki: Cassandre Graffiti i Tytuł tymczasowy, wyreżyserował Fréderic... Urodziła się w Leuven, w Belgii. Aktorka z wykształcenia, przez wiele lat była członkiem Teatru Atelier de l’Echange, w którym jej sztuki: Cassandre Graffiti i Tytuł tymczasowy, wyreżyserował Fréderic Dussenne. Mabardi sama również zajmuje się inscenizacją. Wyreżyserowała napisaną przez siebie sztukę pt. Madeleine.
W 1996 roku Veronika Mabardi założyła Teatr Ricochets, w którym wystawia dzieła własne oraz innych współczesnych jej autorów.
Brała udział w wielu rezydencjach dramaturgicznych, m.in. w Kanadzie i na Mali. Przez lata współpracowała z reżyserami takimi jak Xavier Schaffers, Luc Fonteyn, Sébastien Chollet. Aktywnie angażuje się w akcje mające na celu pomoc młodym autorom w rozpoczęciu teatralnej drogi – organizuje staże dramatopisarskie, doradza, edukuje.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Tytuł tymczasowy
Tytuł tymczasowy
Veronika Mabardi

4 (1 ocen i 0 opinii)
Tytuł tymczasowy
Tytuł tymczasowy to sztuka o… sztuce. Frédéric Dussenne poprosił Weronikę Mabardi, aby ta towarzyszyła próbom do jego spektaklu. Autorka usiadła zatem w sali prób, przyglądała się improwizującym aktor...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 4 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd