Lutz Seiler

Lutz Seiler wychował się mieście Gera, w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Po odbyciu szkolenia na wykwalifikowanego robotnika budowlanego pracował jako murarz i stolarz. Podczas służby w wojsku z... Lutz Seiler wychował się mieście Gera, w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Po odbyciu szkolenia na wykwalifikowanego robotnika budowlanego pracował jako murarz i stolarz. Podczas służby w wojsku zainteresował się literaturą i zaczął tworzyć pierwsze próby poetyckie.

Latem 1989 roku pracował jako pracownik sezony na wyspie Hiddensse, popularnym w Niemczech Wschodnich kurorcie. Zdobyte tam doświadczenie posłużyło mu za inspirację do napisania w 2014 roku swojej pierwszej powieści, pt. „Kruso”.

Od 1997 jest dyrektorem literackim i kustoszem Peter Huchel Museum w Wilhelmshorst. Dzieli swój czas na samotną pracę w tym mieście oraz mieszkanie z żoną w Sztokholmie. W 2005 roku został członkiem PEN Centre w Niemczech. W 2007 r. dołączył do Bayerische Akademie der Schönen Künste w Monachium oraz Akademie der Künste w Berlinie.

W tym samym roku jego zbiór opowiadań „Turksib” został doceniony prestiżową Ingeborg Bachmann Prize. Kolejny tom krótkich form był nominowany do Preis der Leipziger Buchmesse.

Lutz Seiler jest uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych poetów niemieckich.

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kruso
Kruso
Lutz Seiler

6,92 (26 ocen i 7 opinii)
Kruso
Autor:
Seria: Seria z Żurawiem
Ponad 350 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech! Prawa do tłumaczenia zakupione w ponad 20 krajach. Owiana legendą wyspa Hiddensee na Bałtyku znajduje się, jak mówią,- „po tamtej stronie wiadomo...
czytelników: 251 | opinie: 7 | ocena: 6,92 (26 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
29
219
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (29)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Angelus 2018 – lista zakwalifikowanych książek

Ogłoszono listę 51 książek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu. Literacka Nagroda Europy Środkowej ANGELUS – najważniejsza nagroda w dziedzinie twórczości prozatorskiej tłumaczonej na język polski – stanowi bezpośrednie nawiązanie do wielowiekowych tradycji Wrocławia jako miasta spotkań i dialogu.


więcej
Wyspa dla outsiderów

Właśnie ukazuje się polski przekład nagradzanej powieści niemieckiego pisarza, Lutza Seilera, „Kruso”. To opowieść o literaturze, o Robinsonie Crusoe i poecie Georgu Traklu, o inicjacji seksualnej, pracownikach sezonowych i outsiderach. Wreszcie to historia tytułowego bohatera, czyli Kruso, który każdemu życiowemu rozbitkowi przyrzeka, że w ciągu trzech nocy pozwoli mu wrócić do korzeni wolności…


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd