Weronika K.

Weronika K. - literacki pseudonim Anny G., byłej sekretarki i kochanki krakowskiego radcy prawnego, Antoniego Kluza. Początkowo była jedynie sekretarką prawnika, z czasem zamieszkała w willi Kluza zap... Weronika K. - literacki pseudonim Anny G., byłej sekretarki i kochanki krakowskiego radcy prawnego, Antoniego Kluza.
Początkowo była jedynie sekretarką prawnika, z czasem zamieszkała w willi Kluza zaprzyjaźniając się z jego córką, Katarzyną oraz inną z kobiet, Aleksandrą.
W styczniu 2000 r. Anna, Katarzyna i Aleksandra wprowadziły w życie plan niczym z książek Agaty Christie - postanowiły otruć radcę prawnego tabletkami dosypanymi do kawy. Zamierzenia nie do końca się udały, więc córka prawnika udusiła ojca poduszką. Potem trzy kobiety rozczłonkowały ciało ofiary i wywiozły je w częściach nad Wisłę wrzucając do rzeki. Następnie przystąpiły do przejęcie spadku, jednak z racji tego, że radca ciągle uznawany był za osobę zaginioną natrafiły na problemy z dobraniem się do gotówki. Córka sprzedała więc wszystko to, co mogła spieniężyć, oprócz willi.
Sprawę rozwikłała specjalna jednostka policji - tzw. Archiwum X.
Wszystkie kobiety niezależnie od siebie przyznały się do winy. Córka radcy otrzymała karę dożywocia. Anna G. usłyszała wyrok 12 lat za kratkami, jednak więzienie opuściła za dobre sprawowanie już po 7 latach.
W 2015 r. nakładem wydawnictwa WAM ukazała się książka zatytułowana "Zabiłam", której autorami są dziennikarz stacji TVN, Piotr Litka, oraz Anna G. (występuje jako Weronika K.). Publikacja ta nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się w styczniu 2000 r. w Małopolsce.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zabiłam
Zabiłam
Piotr Litka, Weronika K.

6,69 (81 ocen i 19 opinii)
Zabiłam
Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem. To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krako...
czytelników: 197 | opinie: 19 | ocena: 6,69 (81 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
99
97
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (99)

zgłoś błąd zgłoś błąd