Katharine Eliska Kimbriel

(Cat Kimbriel)

Amerykańska pisarka sf i fantasy, z zawodu projektantka stron internetowych. Jest autorką dwóch trylogii: Nuala: Fires of Nuala (1988), Hidden Fires (1991) oraz Fire Sanctuary (1986). Akcja tych ob... Amerykańska pisarka sf i fantasy, z zawodu projektantka stron internetowych. Jest autorką dwóch trylogii:

Nuala: Fires of Nuala (1988), Hidden Fires (1991) oraz Fire Sanctuary (1986). Akcja tych obszernych "planetarnych romansów" (chodzi o kolonie odcięte od Ziemi i jej wpływów, często politycznie i gospodarczo uwstecznione, których ustrój jest zbliżony do feudalnego) toczy się na Nuali, której mieszkańcy borykają się z licznymi problemami społeczno-politycznymi, bardzo surowym klimatem, z mutacjami, które są spowodowane wysoką radioaktywności skorupy planetarnej, a w dodatku zagraża im wojna, jaka toczy się w Galaktyce. Szczególnie ciekawy jest tom trzeci, sięgający w przeszłość i ukazujący epokę kolonizacji planety, ale generalnie cykl ten wyróżnia się galerią fascynujących postaci i kompleksowo i ciekawie zaprezentowanym kolorytem lokalnym.

Alfreda Sorensson: Night Calls (1996), Kindred Rites (1997), Spiral Path (2014). Bohaterka cyklu, dziejącego się na amerykańskim pograniczu w początkach alternatywnego XIX wieku na terenach dzisiejszego stanu Michigan, wywodzi się z licznej rodziny czarodziejów i jasnowidzów, nieświadoma swojego dziedzictwa i talentów, staje w obliczu inwazji wilkołaków.

źródło opisu: Opis autorski (MSN)

źródło zdjęcia: goodreads.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Fire Sanctuary
Fire Sanctuary
Katharine Eliska Kimbriel

0 (0 ocen i 0 opinii)
Fire Sanctuary Cykl: Nuala (tom 3)
Seria: Questar
Nuala means survival. Survival against all odds, all enemies, all fortune. Moran, a decorated soldier, is about to marry a Nualan princess, but heirs to power and wealth have enemies, both homegrown...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Night Calls
Night Calls
Katharine Eliska Kimbriel

0 (0 ocen i 0 opinii)
Night Calls Cykl: Alfreda Sorensson
"When you have the Gift, your life is not your own." I was born to a family that harnessed the winds and could read futures in fire and water. Yet my mother kept her secrets. Then the...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
0
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd