Janusz Frankowski

Ks. Janusz Adam Frankowski (ur. 24 września 1928 w Warszawie) – polski biblista, emerytowany profesor Akademii Teologii Katolickiej, duchowny katolicki. W 1947 wstąpił do Warszawskiego Seminarium Duch... Ks. Janusz Adam Frankowski (ur. 24 września 1928 w Warszawie) – polski biblista, emerytowany profesor Akademii Teologii Katolickiej, duchowny katolicki.
W 1947 wstąpił do Warszawskiego Seminarium Duchownego, a w 1952 otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1958-1965 studiował w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, otrzymując doktorat nauk biblijnych. Po 1965 uczył w Akademii Teologii Katolickiej, a w 1982 habilitował się. Od 1983 był kierownikiem katedry egzegezy Nowego Testamentu.

Ks. Janusz Frankowski jest autorem kilkudziesięciu artykułów i redaktorem kilku prac zbiorowych. Był redaktorem 9-tomowego cyklu podręczników Wprowadzenie w myśl i wezwanie ksiąg biblijnych, wydawanego od 1987 przez ATK, a następnie UKSW.

Przez 20 lat pracował nad opracowaniem Biblii Jakuba Wujka w transkrypcji typu „B” (zachowanie języka staropolskiego z zastosowaniem współczesnej ortografii i interpunkcji). Za pracę tę otrzymał Nagrodę Literacką im. Franciszka Karpińskiego.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Frankowski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Spotkanie ze Starożytną Mezopotamią
Spotkanie ze Starożytną Mezopotamią
Janusz Frankowski

6 (3 ocen i 2 opinii)
Spotkanie ze Starożytną Mezopotamią
Starożytną Mezopotamię warto poznać. Jest to świat pierwszej Wielkiej Cywilizacji, a jako taki jest pod względem cywilizacyjnym również naszym światem. Norwid mówi: Ja - ciałem - zza Eufratu. Ale świa...
czytelników: 12 | opinie: 2 | ocena: 6 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
4
8
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd