Anna Król

Książka Anny Król "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia. Z wykształcenia kryty... Książka Anny Król "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia.

Z wykształcenia krytyk sztuki. W 2002 ukończyła studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Autorka książek Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia, Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie. Opracowała i wydała Kocią książkę Jarosława Iwaszkiewicza.

Wydawca, w 2011 współzałożyła wydawnictwo Wilk&Król Oficyna Wydawnicza. Publikowała m.in. w: „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Magazynie Literackim”, „Nowych Książkach” i „Rzeczpospolitej”.

Promotorka kultury, autorka projektów literackich promujących literaturę i czytanie. W 2010 powołała pierwszą w Polsce agencję wyspecjalizowaną w dziedzinie promocji kultury. W 2012 wraz z pisarką Pauliną Wilk założyła Fundację „Kultura nie boli”. Pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festival, jedynego festiwalu literackiego, który odbywa się w Warszawie od 2013. Kuratorka wydarzeń promujących twórczość Jarosława Iwaszkiewicza.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: materiały wydawnictwa

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie
Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie
Anna Król

7,01 (145 ocen i 38 opinii)
Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie
Autor:
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia. Miała rok, gdy żegnał się ze światem. Nigdy się nie spotkali. Trzydzieści pięć l...
czytelników: 460 | opinie: 38 | ocena: 7,01 (145 głosów)
Spotkać Iwaszkiewicza
Spotkać Iwaszkiewicza
Maria Iwaszkiewicz, Ludwika Włodek, Wiesław Kępiński, Anna Król

6,1 (20 ocen i 6 opinii)
Spotkać Iwaszkiewicza
Premiera miała miejsce tuż przed Big Book Festivalem. O stosunku do biografii „wielkiego Iwaszkiewicza” piszą m.in. biograf autora Radosław Romaniuk oraz jego prawnuczka Ludwika Włodek. Czym był „ze...
czytelników: 65 | opinie: 6 | ocena: 6,1 (20 głosów)
Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego
Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego
Anna Król

7,37 (90 ocen i 27 opinii)
Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego
Autor:
Poruszająca historia męskiej miłości, którą rządzą uniwersalne prawa romansu i tragedii. Zapis burzliwego związku w publikowanych po raz pierwszy nieznanych listach. Książka rzucająca nowe światło na...
czytelników: 572 | opinie: 27 | ocena: 7,37 (90 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
291
755
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (291)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Czytamy w weekend

To lato nie jest dla nas zbyt łaskawe. Ciągle tylko pada i pada. Ale czy to nam przeszkadza? No, może trochę… Na deszcz i na niemal każdą inną niedogodność jednak, jak wszem i wobec wiadomo, ratunkiem dobra książka bywa. Przygotujcie zatem literackie zapasy i zaczynamy… 3, 2, 1, weekend!


więcej
Angelus 2016 – znamy tytuły zakwalifikowane

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło listę książek zakwalifikowanych do tegorocznej edycji. Finałową siódemkę nominowanych tytułów poznamy na początku września, a zwycięzcę – 15 października.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd