Miranda July

(Miranda Jennifer Grossinger)

Reżyserka, scenarzystka i aktorka filmowa związana z kinem niezależnym, pisarka. Jest córką pisarzy: Lindy Hough i Richarda Grossingera, którzy w 1974 r. założyli wydawnictwo North Atlantic Books. Wy... Reżyserka, scenarzystka i aktorka filmowa związana z kinem niezależnym, pisarka.

Jest córką pisarzy: Lindy Hough i Richarda Grossingera, którzy w 1974 r. założyli wydawnictwo North Atlantic Books. Wychowała się w Berkeley, w stanie Kalifornia. Obecnie żyje i tworzy w Los Angeles. W 2004 r. magazyn filmowy "Filmmaker Magazine" umieścił ją na pierwszym miejscu zestawienia 25 nowych twarzy filmu niezależnego.

Miranda July tworzy m.in.: performence, video, filmy pełno- i krótkometrażowe, instalacje dźwiękowe, rzeźby interaktywne, opowiadania i projekty sieciowe. Jej prace wystawiane były m.in. w takich miejscach jak: Museum of Modern Art i Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. W 2005 r. July napisała scenariusz, wyreżyserowała i wystąpiła w swoim pierwszym filmie pełnometrażowym pt. "Ty i ja, i wszyscy, których znamy" ("Me and You and Everyone We Know"), który otrzymał specjalną nagrodę jury na Sundance Film Festival oraz nagrodę Camera d’Or na Festiwalu Filmowym w Cannes.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
It Chooses You
It Chooses You
Miranda July

8 (1 ocen i 0 opinii)
It Chooses You
Autor:
In the summer of 2009 Miranda July was struggling to write her second screenplay, The Future, when she began to obsessively read the PennySaver classified ads. The iconic Los Angeles newsprint...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Pasujesz tu najlepiej
Pasujesz tu najlepiej
Miranda July

7,75 (4 ocen i 3 opinii)
Pasujesz tu najlepiej
Autor:
Czy pływaczka musi naprawdę pływać? Kto z nas nie boi się tajemniczej postaci zakradającej się w nocy po schodach? Jak zwabić ukochaną osobę, kiedy nie mamy odwagi opowiedzieć jej o naszych potrzebach...
czytelników: 133 | opinie: 3 | ocena: 7,75 (4 głosy) | inne wydania: 1
Pierwszy bandzior
Pierwszy bandzior
Miranda July

6,73 (172 ocen i 56 opinii)
Pierwszy bandzior
Autor:
Gdy szefowie proszą ją o udzielenie gościny swojej dwudziestojednoletniej córce Clee, poukładany świat Cheryl zaczyna się chwiać w posadach. Z czasem się jednak okazuje, że właśnie Clee – samolubna, p...
czytelników: 576 | opinie: 56 | ocena: 6,73 (172 głosy) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
196
500
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (4)

Czytelnicy (196)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Zimowe zapowiedzi wydawnicze

Podejrzeliśmy zimowe zapowiedzi, by sprawdzić, jakich gorących nowości możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Zaplanujcie dobrze czas na czytanie, bo jest w czym wybierać. Zobaczcie sami!


więcej
Czytamy w Święta

Przed nami Święta Wielkanocne. Życzylibyśmy sobie, aby były ciepłe i słoneczne, ale wystarczy spojrzeć na prognozy pogody, żeby uświadomić sobie, że nasze nadzieje są płonne. Może to i lepiej? Przynajmniej zamiast chodzić na spacery, będzie można w spokoju poczytać książki.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd