Miranda July

(Miranda Jennifer Grossinger)

Reżyserka, scenarzystka i aktorka filmowa związana z kinem niezależnym, pisarka. Jest córką pisarzy: Lindy Hough i Richarda Grossingera, którzy w 1974 r. założyli wydawnictwo North Atlantic Books. Wy... Reżyserka, scenarzystka i aktorka filmowa związana z kinem niezależnym, pisarka.

Jest córką pisarzy: Lindy Hough i Richarda Grossingera, którzy w 1974 r. założyli wydawnictwo North Atlantic Books. Wychowała się w Berkeley, w stanie Kalifornia. Obecnie żyje i tworzy w Los Angeles. W 2004 r. magazyn filmowy "Filmmaker Magazine" umieścił ją na pierwszym miejscu zestawienia 25 nowych twarzy filmu niezależnego.

Miranda July tworzy m.in.: performence, video, filmy pełno- i krótkometrażowe, instalacje dźwiękowe, rzeźby interaktywne, opowiadania i projekty sieciowe. Jej prace wystawiane były m.in. w takich miejscach jak: Museum of Modern Art i Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. W 2005 r. July napisała scenariusz, wyreżyserowała i wystąpiła w swoim pierwszym filmie pełnometrażowym pt. "Ty i ja, i wszyscy, których znamy" ("Me and You and Everyone We Know"), który otrzymał specjalną nagrodę jury na Sundance Film Festival oraz nagrodę Camera d’Or na Festiwalu Filmowym w Cannes.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
It Chooses You
It Chooses You
Miranda July

8 (1 ocen i 0 opinii)
It Chooses You
Autor:
In the summer of 2009 Miranda July was struggling to write her second screenplay, The Future, when she began to obsessively read the PennySaver classified ads. The iconic Los Angeles newsprint...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
No One Belongs Here More Than You: Stories
No One Belongs Here More Than You: Stories
Miranda July

0 (0 ocen i 0 opinii)
No One Belongs Here More Than You: Stories
Autor:
Award-winning filmmaker and performing artist Miranda July brings her extraordinary talents to the page in a startling, sexy, and tender collection. In these stories, July gives the most seemingly...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Pierwszy bandzior
Pierwszy bandzior
Miranda July

6,71 (152 ocen i 52 opinii)
Pierwszy bandzior
Autor:
Gdy szefowie proszą ją o udzielenie gościny swojej dwudziestojednoletniej córce Clee, poukładany świat Cheryl zaczyna się chwiać w posadach. Z czasem się jednak okazuje, że właśnie Clee – samolubna, p...
czytelników: 525 | opinie: 52 | ocena: 6,71 (152 głosy) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
172
350
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (172)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Czytamy w Święta

Przed nami Święta Wielkanocne. Życzylibyśmy sobie, aby były ciepłe i słoneczne, ale wystarczy spojrzeć na prognozy pogody, żeby uświadomić sobie, że nasze nadzieje są płonne. Może to i lepiej? Przynajmniej zamiast chodzić na spacery, będzie można w spokoju poczytać książki.


więcej
Patronaty tygodnia

„Kształt wody” Guillermo del Toro i Daniela Krausa, „Pierwszy bandzior” pióra wszechstronnej amerykańskiej artystki Mirandy July lub wspomnienia amerykańskiego satyryka Trevora Noah, który dorastał w czasach apartheidu w RPA. Te i inne nowości wydawnicze, które ukazują się pod patronatem lubimyczytać.pl, w ten mroźny poniedziałkowy poranek polecamy na rozgrzewkę przed nadchodzącym tygodniem.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd