Kalin Terzijski

Ur. w 1970 r. w rodzinie inżyniera i urzędniczki. W swoim rodzinnym mieście – Sofii – ukończył liceum o kierunku przyrodniczo-matematycznym, a następnie medycynę. Jednocześnie pracował jako stolarz, a... Ur. w 1970 r. w rodzinie inżyniera i urzędniczki. W swoim rodzinnym mieście – Sofii – ukończył liceum o kierunku przyrodniczo-matematycznym, a następnie medycynę. Jednocześnie pracował jako stolarz, ankieter, sanitariusz i pielęgniarz. Po skończeniu studiów przez cztery lata był lekarzem szpitala psychiatrycznego, po czym poświęcił się wyłącznie twórczości literackiej. Wydał sześć tomów opowiadań, trzy tomiki wierszy i cztery powieści. Jest też autorem scenariuszy radiowych i telewizyjnych. Jego tom opowiadań Има ли кой да ви обича (Czy jest was komu kochać) został w 2011 r. wyróżniony nagrodą literacką Unii Europejskiej, a jego polska premiera będzie miała miejsce na wiosnę 2015 roku.

źródło opisu: http://ksiazkoweklimaty.pl

źródło zdjęcia: http://ksiazkoweklimaty.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Czy jest ktoś, kto cię kocha?
Czy jest ktoś, kto cię kocha?
Kalin Terzijski

7 (31 ocen i 12 opinii)
Czy jest ktoś, kto cię kocha? Seria: Bułgarskie Klimaty
Outsiderzy, alkoholicy, wyłudzacze, kolekcjonerzy cudzych żyć, nieznośni sąsiedzi, niespełnieni kochankowie – to właśnie oni zaludniają rzeczywistość Kalina Terzijskiego. Obyczajowy obrazek sąsiaduje...
czytelników: 113 | opinie: 12 | ocena: 7 (31 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
43
68
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (43)

Powiązane treści
11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

26 września we Wrocławiu rozpoczyna się kolejna, jedenasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Tegoroczny festiwal jak zawsze poświęcony będzie promocji ambitnej książki, prozy często nieznanej w Polsce, za to po wielokroć nagradzanej za granicą. Gośćmi MFO będą m.in. Ida Linde, Petra Soukupova, Alain Mabanckou i Colin Barrett. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd