Markus Witzel

(Markus Witzel)

Znana również jako: Mawil
Mawil (ur. w 1976 roku) to jeden z najpopularniejszych i najciekawszych młodych niemieckich twórców komiksowych. Od wczesnych lat zafascynowany dwoma rzeczami – muzyką i komiksem. Ta pierwsza pasja do... Mawil (ur. w 1976 roku) to jeden z najpopularniejszych i najciekawszych młodych niemieckich twórców komiksowych. Od wczesnych lat zafascynowany dwoma rzeczami – muzyką i komiksem. Ta pierwsza pasja doprowadziła, oprócz nałogowego słuchania płyt (w tym polskiego bigbitu, którego Mawil jest fanem), do założenia amatorskiego zespołu i gry na basie. Druga to zarysowane setki tysięcy stron (absolutna większość trafia do szuflady) i podjęcie decyzji, by dla kariery zawodowego rysownika poświęcić karierę muzyczną.
Mawil jest absolwentem Kunsthochschule Berlin-Weißensee (KHB), będącej berlińskim odpowiednikiem polskiej Akademii Sztuk Pięknych. W szkole, pod czujnym okiem życzliwych wykładowców, jego zainteresowanie komiksem intensywnie się rozwijało. W tym czasie z grupą przyjaciół Mawil założył grupę twórczą Monogatari (co po japońsku znaczy «opowiadać historie») i zaczął zdobywać za swoje komiksy pierwsze nagrody. Jego pracą dyplomową, obronioną w roku 2002 z wyróżnieniem, był autobiograficzny komiks „Możemy zostać przyjaciółmi”.
Wielką popularnością cieszy się w Niemczech stworzona przez Mawila postać Supa Hasi. To m.in. za albumy i krótkie opowieści z tym króliczkiem (swoiste alter ego autora) rysownik otrzymywał już czterokrotnie nagrody branżowe niemieckiego rynku komiksowego – ICOM Independent Comic-Preis. Poza tym Mawil opublikował także „Beach Safari” (w Stanach wydane przez Top Shelf), „Bend” (m.in. edycje francuska, hiszpańska i polska) i „Action Sorgekind” (zbiór jego krótkich komiksów).
Mawil od urodzenia mieszka we wschodnim Berlinie.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

0
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd